.....

نسخهٔ دوم بازی محبوب و پُرطرفدار Monument Valley عرضه شد

بازی تقدیر شده و محبوب Monument Valley که به یکی از پرطرفدارترین بازی‌های معمایی در هر دو پلتفرم اندروید و iOS تبدیل شد، حالا نسخهٔ دومی دارد! این نسخهٔ دوم که حول ماجرای یک مادر (Ro) و دخترش می‌گذرد در WWDC 2017 معرفی شد.

برای آنهایی که اسم این بازی به گوششان نخورده است، Monument Valley یکی از نخستین بازی‌هایی بود که از پرسپکتیو توهم بینایی اشر بهره برده بود. شما باید آیدا، قهرمان بازی را از میان مسیرهایی که پرسپکتیوهای متفاوتی داشتند هدایت می‌کردید و در این راه از پل‌ها، اشیاء و موانع مختلف می‌گذشتید. این بازی به دلیل گرافیک خیره‌کننده و موسیقی زیبایش بسیار محبوب شد و داستان ساده‌ای را نیز در این میان روایت می‌کرد.

حتی کوین اسپیسی (در واقع فرانک آندروود) هم در سریال خانهٔ پوشالی (نسخهٔ آمریکایی) این بازی را مورد عنایت خویش قرار داده بود.

حالا Monument Valley 2 در قالب یک سورپرایز بزرگ در میان کنفرانس اپل در WWDC 2017 ارائه شد و باید به شما بگوییم که اگر طرفدار و هوادار نسخهٔ قبلی این بازی بودید، به زبان ساده چاره‌ای ندارید چون نصب کردن نسخهٔ دوم! همچنین اگر به هر بازی پازلی و معمایی علاقه دارید هم بهتر است اول نسخهٔ اول و بعد نسخهٔ جدید را دانلود کرده و صفایش را ببرید. این هم ویدئوی کوتاهی که از این بازی منتشر شده است:

نسخهٔ دوم همچنین مکانیک‌های جدیدی را در خود دارد مانند کنترل همزمان دو شخصیت، پرتوهای نور و موانع دیگر. این نسخه دارای ۱۴ مرحله است و شما در مراحل هندسی غیر ممکن این بازی باید مادر و دختر را همراهی کرده و کم‌کم نظاره‌گر این باشید که چطور وابستگی دختر به مادر کاهش یافته و به خودکفایی می‌رسد.

اگر تمام این توضیحات و همین طور تجربهٔ خارق‌العادهٔ این بازی شما را ترغیب کرده که به سراغ نسخهٔ دومیش بروید بدانید و آگاه باشید که فعلا نسخهٔ iOS در دسترس است آن هم به قیمت 4.99$. البته خودتان می‌دانید که در ایران چطور باید از سد این پنج دلار بگذرید! اگر هم مانند من اندرویدی هستید که باید منتظر بمانید که چه موقع USTWO Games تصمیم به عرضهٔ نسخهٔ اندرویدی Monument Valley 2 می‌گیرد.

خرید و دانلود Monument Valley 2 از اپ‌استور

اپ‌ادوایس

avatar
تکنامه