.....

چطور Justify و Underline را به وردپرس فارسی ۴٫۷ برگردانیم؟

خب وردپرس ۴٫۷ اصلی یکی دو ماه پیش عرضه شد و چند روز پیش هم نسخهٔ فارسی وردپرس ۴٫۷ برای ارتقا فراهم شد. به روز رسانی‌هایی در این نسخه اعمال شده است که شاید مهمترینشان پیش‌نمایش زندهٔ بهتر در بخش نمایش/سفارشی‌سازی، امکان تغییر زبان محیط ادیتور برای کاربرهای مختلف و پیش‌نمایش PDF باشد. در این باره بسیار نوشته شده است. اما یکی (یا دو تا) از مواردی که بسیاری از کاربران را متعجب کرده است، حذف متن زیر خط دار یا Underline و همچنین ترازبندی متن Justify است که خود وردپرس دربارهٔ دلایل این حذف نوشته است:

دکمه‌های Justify و Underline از ردیف پایینی [ادیتور] حذف شده است. متن زیر خط دار، گزینهٔ بدی‌ست. چرا که باعث می‌شود کاربران، متن نوشته شده را با لینک اشتباه بگیرند و در نتیجه، بار معنایی خاصی ارائه نمی‌کند. تزار کردن متن هم در مرورگرهای مختلف، تجربه‌های بصری ناهمواری ایجاد می‌کند که برای خوانایی متون مناسب نیست.

بله! هستهٔ وردپرس همیشه سعی می‌کند مشکلات بنیادین را برای شما حل کند!

حالا مورد اول یعنی متن زیر خط دار را شاید بتوانیم یک جورهایی بپذیریم. اما تراز متن یکی از بهترین تجربه‌های تایپوگرافی در وب، مخصوصا در نوشتار فارسی‌ست. بنابراین برای این که مقاومت خویش را در برابر وردپرس اعلام کنیم، حالا ۲ راه حل برای بازگرداندن روزهای خوش وردپرس زیر خط دار و تراز شو، خدمت شما معرفی می‌شود:

همچنین ببینید:  ۱۸ ابزار و افزونهٔ مفید برای توسعه‌دهندگان

بدون پلاگین؛ با کلید میانبر

برای زیر خط دار کردن متن، هنگامی که نوشتهٔ مورد نظر را انتخاب کرده‌اید Ctrl + U را بفشارید. بوم!

برای تراز کردن متن، هنگامی که نوشته یا پاراگراف مورد نظر را انتخاب کرده‌اید، Shift + Alt + J را بفشارید. بوم بوم!

با پلاگین

برای هر چیزی که فکرش را بکنید، یک پلاگین یا افزونهٔ وردپرس وجود دارد. و این یکی هم استثنا نیست. به سرعت افزونهٔ برگرداندن زیر خط و تراز متن عرضه شد که بسیار سبک هم هست و به راحتی در ۳ حالت مختلف، ادیتور شما را تغییر می‌دهد:

پیش‌فرض – بدون دکمه‌های زیر خط و تراز

اضافه کردن دکمه‌های زیر خط و تراز

اضافه کردن دکمه‌های زیر خط و تراز و تغییر چیدمان

این هم لینکهای دانلود افزونهٔ Re-add text underline and justify:

از سایت توسعه‌دهنده از سایت وردپرس

همچنین ببینید:  موتور جستجوی پروژه‌های Open Source برای توسعه‌دهندگان و طراحان وب

وب‌بگینر

avatar
رضا
مهمان
رضا

سپاس فراوان بابت مطلب خوبتون

تارا
مهمان
تارا

سلام. خیلی متشکرم. منو از مشکل بزرگی خلاص کردین. با آرزوی موفقیت برای شما

محمد
مهمان
محمد

این کار رو برای متون فارسی انجام دادم و جواب داد. ولی حالت چپ به راست هم روی متن فارسی اعمال میشه. راهی هست برای این مشکل؟

علی
مهمان
علی

سپاس بابت مطلب خوبتون چند روزی بود دنبالش بودم

مصطفا
مهمان
مصطفا

سلام. من اضافه کردم ولی متاسفانه برای من فقط حالت “زیر خط دار کردن” کار میکنه و حالت “تراز کردن متن” کار نمیکنه. جفت اینها البته اضافه شدند ولی فقط “زیر خط دار کردن” کار میکنه. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

تکنامه