.....
بهینه سازی مصرف باتری دوربین

۸ نکته برای افزایش طول عمر باتری دوربین عکاسی

شاید برای شما هم پیش آمده که دوربین خفن خود را برداشته اید و به سوی مناظر طبیعی به راه افتاده اید و شروع به عکاسی علمی-هنری کرده اید، ولی ناگهان متوجه شده اید که دوربین شروع به جیغ و داد و ادا و اشاره کرده است که : کمک، کمک، باتری … باتری درحال اتمام است :) خب مسلما این اتفاق منجر به ایجاد شکاف عظیمی در مسیر تعالی علم و دانش و فرهنگ و هنر مملکت و حتی جهان می شود، پس ما احساس وظیفه کردیم که با یادآوری یک سری نکاتی که حتما خودتان هم می دانستید، سهم کوچکی در عکاسی شما داشته باشیم. منبع= تکنامه. به اینکه ممکن است سوال پیش بیاید، همین ابتدا عرض کنیم که برای خاموش کردن یا تنظیم کردن مواردی که خدمت تان عرض خواهد شد، ابتدا لازم است که دوربین شما آن امکان را داشته باشد :) و در کنار آن لازم است که امکان خاموش کردن یا تنظیمات مربوطه را داشته باشد. چون همانطور که احتمالا خودتان حدس زدید، وقتی دوربین شما کلا وای فای ندارد، مسلما نمی توانید آن را خاموش کنید :)

1- هرچیز وایرلسی را که در دوربین تان می بینید، خاموش کنید. از وای فای گرفته تا بلوتوث و حتی جی پی اس. فراموش نکنید که شما به عنوان یک عکاس، وظیفه دارید تا آخرین سلول باتری، عکس بگیرید :)

2- هر نوع قابلیت استابیلایزر (لرزشگیر) را خاموش کنید. فوق فوقش عکسهایتان هنری تر می شوند. یا مثلا از ماهی عکس می گیرید، تبدیل به مارماهی می شود :) مهم همان طول عمر بیشتر باتری و عکس گرفتن بیشتر است :)

3- قابلیت تمیز کردن سنسور به طور خودکار  (automatic sensor cleaning) را خاموش کنید. معمولا این کار هنگام خاموش کردن دوربین انجام می شود و همان از سر دوربین هم زیاد است :)

4- قابلیت نمایش عکس گرفته شده را غیرفعال کنید. عکاس هم اینقدر بدون اعتماد به نفس؟ شما همین که عکس را گرفتید، یعنی عالی است، بررسی لازم ندارد :)

همچنین ببینید:  چطور برای فیسبوک عکسهای 360 درجه بسازیم؟

5- میزان روشنایی صفحه نمایش را به حداقل برسانید. صفحات نمایش به عنوان یکی از دشمنان درجه اول باتری در موبایل ها و لپ تاپ ها هستند، لابد در دوربین ها هم هستند :)

6- در صورتیکه بین عکس گرفتن فاصله می افتد، دوربین تان را خاموش کنید. مثلا اگر می خواهید از دنباله دار هالی عکس بگیرید، بعد از گرفتن عکس اول، دوربین را خاموش کنید، چون هفتاد و پنج سال طول می کشد که ایشان دوباره برگردند و در این مدت کلی باتری مصرف می شود :)

7- باتری های بازنشسته خود را تعویض کنید. در صورتیکه عمر باتری شما به پایانش نزدیک شده و بیخود و بی جهت زور می زنید که چند هفته دیگر هم از آن استفاده کنید تا حقوق بگیرید و باتری بخرید، سخت در اشتباهید. تا چند هفته دیگر هم از حقوق خبری نیست :) از هر راهی که به نظرتان می رسد، یک باتری جدید و اصل تهیه کنید.

8- منبع= تکنامه. به اینکه باتری ها خیلی سرمایی هستند و وقتی سردشان می شود، کنترل خود را از دست می دهند و زودتر خالی می شوند، در پاییز و زمستان که هوا سردتر است، آنها را در جیب یا محافظی قرار دهید که کمتر سرما را احساس کنند. در صورتیکه وسط تابستان به قطب شمال رفتید هم همینطور، کلا هرجا احساس سرما کردید همینطور :)

ما در تکـنامه با تمام قوا برای شما و باتری‎تان، طول عمر و سلامتی آرزومندیم :) در نتیجه از طریق دکمه‎های زیر می توانید این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :)

دیجیتال ترندز + تکنامه :)

avatar
تکنامه