.....

۸ بیلیون دلار، بزرگترین خرید تاریخ سامسونگ: کمپانی Harman

سامسونگ، صنایع بین‌المللی هارمن (Harman International Industries) را با رقم عجیب ۸ بیلیون دلار خریداری کرد. این مبلغ که تماما به صورت نقدی پرداخت شده، بزرگترین خرید سامسونگ در طول تاریخ است. هارمن که سازندهٔ قطعات جانبی هوشمند برای اتومبیل‌ها و همچنین محصولات صوتی و تصویری و به طور کلی عرضه کنندهٔ تکنولوژی‌های مرتبط با شیوهٔ زندگی مدرن است، حالا سامسونگ را به سرعت در کنار گوگل، ولوو و تسلا در دنیای اتومبیل‌های خودران قرار می‌دهد.

تکنامه - ۸ بیلیون دلار، بزگترین خرید تاریخ سامسونگ: کمپانی Harmen

آخرین خرید بزرگ سامسونگ بر می‌گردد به دههٔ ۹۰ میلادی و تصاحب AST با رقم ۸۴۰ میلیون دلار که البته بعدها مجبور به تعطیل کردن آن شد. به دلیل همین شکست، سامسونگ در این سالها بیشتر به فکر توسعه‌ و پژوهش داخلی بر روی تکنولوژی‌های جدید بوده تا خریداری دیگر کمپانی‌ها. اما حالا متوجه شده که پا گذاشتن در دنیای اتومبیل‌های خودران و قطعات جانبی هوشمند ممکن است سالها به طول بیانجامد. پس راه چاره در اختیار گرفتن برندی بود که پیش‌تر در این کار موفق بوده است.

تکنامه - ۸ بیلیون دلار، بزگترین خرید تاریخ سامسونگ: کمپانی Harmen

با اینکه کمپانی هارمن در نظر مردم بیشتر به عنوان تولیدکنندهٔ تجهیزات صوتی مانند Harman Kardon ،JBL و dbx شناخته می‌شود، اما دو سوم درآمدهایش از محل تکنولوژی‌های مربوط به اتومبیل‌هاست. تجهیزات و قطعات هارمن در بیش از ۳۰ میلیون اتومبیل از برندهای BMW، Toyota، Volkswagen و دیگر کمپانی‌ها به کار گرفته شده است.

انگجت

avatar
تکنامه