.....

۵ نکتهٔ آزاردهنده دربارهٔ سامسونگ گلکسی اس ۸

سامسونگ گلکسی اس ۸، پرچمدار جدید کمپانی کره‌ای احتمالا مهمترین گوشی اندرویدی سال هست و خواهد بود و همچنین واقعا و بدون شوخی بسیار خوب است! همان طور که پیش‌تر در تکنامه دربارهٔ آن نوشتیم. اس +۸ با نمایشگر عظیم، طراحی جدید و امکاناتش رویایی به نظر می‌رسد. اما به هر حال مانند هر گوشی دیگری، وقتی مدتی که با این پرچمدارها کار کنید، برخی نکات کم‌کم به قولی روی اعصاب شما می‌روند. نکات ریزی که شاید آنقدرها هم مهم نباشند، اما برای ریزبین‌ها و کمال‌گراها دردسر ایجاد می‌کنند.

در ادامه نگاهی به این موارد می‌کنیم که شاید گاهی در هنگام استفاده چندان هم ریز و کوچک به نظر نرسند و برای کسی که این گوشی‌ها را رایگان به دست نیاورده است، کمی آزاردهنده باشند.

خب حالا که ویدئو را دیدید، ما هم به صورت خلاصه اشاره‌ای می‌کنیم که این نکات پنجگانه کدام‌ها بوده‌اند:

۱- بیکسبی: دستیار هوشمند سامسونگ که گویا در حال حاضر چندان هم هوشمند نیست و در مواردی که باید اجسام و اشیا را تشخیص دهد محدود عمل می‌کند. همچنین درک پیام‌های صوتی شما برای ایشان فعلا فقط در کره فعال است.

۲- شارژ سریع آهسته: سامسونگ همچنان و بدون دلیلی که حداقل بر ما مشخص باشد از شارژ سریع خودش برای گلکسی اس ۸ استفاده می‌کند که به عبارتی می‌کند ۹ ولت / ۱٫۶۷ آمپر. در حالی که بسیاری از سازندگان گوشی‌های هوشمند در حال گام برداشتن به سوی شارژ ۲۰ وات هستند.

۳- دکمه‌های لمسی: وقتی که دکمهٔ هوم یا وسط به اصطلاح «نامرئی» شد، شاید باید انتظار بروز چنین اتفاقاتی را هم می‌کشیدیم! همان طور که در ویدئو مشخص است، در برخی مواقع تفاوتی بین لمس و لمس طولانی دیده نمی‌شود و به اصطلاح این دو جای هم عمل می‌کنند. البته این مشکل بزرگی نیست و ممکن است برای برخی کاربران هیچگاه «ملموس» نباشد.

۴- حسگر اثر انگشت: مکان نامناسب و همچنین در نظر نگرفتن تمام افراد چپ‌دست به طور کلی و همین طور لمس شدن لنز و فلش دوربین به اشتباه و دقت کمتر یا مساوی با پرچمدار قبلی (عدم بهبود و ارتقاء محسوس) و در نهایت کند بودن پاره‌ای از مشکلات این حسگر است!

۵- حسگرهای بیومتریک غیر قابل اعتماد: اسکنر عنبیه در نور روز خوب عمل نمی‌کند و فناوری تشخیص چهره در شب! و چون نمی‌توان از هر دو به طور همزمان استفاده کرد، پس همیشه یک جای کار می‌لنگد. تشخیص چهره احتمالا سریعتر است و در عوض امنیت کمتری دارد، چرا که با یک سلفی به فنا می‌رود.

موارد دیگری هم البته در ویدئو گفته شده است که می‌توانید به آنها گوش جان بسپارید :)

اندرویدسنترال

avatar
تکنامه