.....

چطور در Adobe Illustrator فایل PDF چند صفحه‌ای بسازیم؟

شاید بارها به آموزش نحوه تولید فایل‌های PDF در دیگر محصولات Adobe پرداخته شده باشد. اما در برنامه بُرداری محبوب ادوبی یعنی Adobe Illustrator هم می‌توان در چند ثانیه یک فایل PDF خلق کرد. آن هم با در اختیار داشتن تمام امکانات فوق‌العاده‌ی این برنامه!

به این معنی که شما می‌توانید از تمام ابزارهای متنوع ایلوستریتور استفاده کنید و بهتر از همه این که فایل نهایی شما که بُرداری است دوباره به راحتی در این برنامه باز شده و قایل ویرایش خواهد بود.

نسخه‌های استاندارد و پروی نرم‌افزار Adobe Acrobat امکانات بسیار کمتری دارند و بیشتر مناسب ویرایش، تبدیل و یا ساختن فایل PDF از روی فایل‌های دیگر هستند. در حالی که در ایلوستریتور می‌توانید از ابتدا به خلق فایل PDF دلخواه خود بپردازید.

ساخت یک فایل جدید

فایل خود را به اندازه دلخواه از طریق منوی File ایجاد می‌کنیم.

انتخاب ابزار Artboard

با فشردن همزمان دکمه‌های Shift+O و یا کلیک بر روی آیکن Artboard Tool در پنل ابزار در سمت چپ، به موقعیت ویرایش Artboard می‌رویم.

دوباره Shift

با انتخاب Artboard و پایین نگه داشتن دکمه Shift و Alt می‌توانیم یک آرت‌بورد جدید بسازیم.

همچنین ببینید:  مجسمه‌هایی از هنرمند ژاپنی که باورتان نمی‌شود از کاغذ ساخته شده‌اند

با کلیک بر روی Artboard Options که در تصویر مشخص است، می‌توانید تنظیمات دلخواه هر Artboard را جداگانه مشخص کنید. همچنین شماره صفحات در فایل PDF نهایی منبع= تکنامه. به ترتیب ساخت Artboard ها تعیین می‌شود.

تمام شد!

حالا کافیست به منوی File رفته و فایل را به صورت PDF خروجی بگیریم. در کادر پایین همچنین می‌توان تعداد صفحات و بازه مورد نظر را مشخص کرد. خیلی خب! حالا دیگر مصدوم آماده است! :)

مراحل بالا را در اسلاید زیر به ترتیب ببینید:

(می‌توانید با کلیک بر روی تصاویر، آنها را در اندازه بزرگتر مشاهده کنید.)

بعدی قبلی

تکنامه - ساخت PDF در Adobe Illustrator

pdf-in-adobe-illustrator-2

تکنامه - ساخت PDF در Adobe Illustrator

pdf-in-adobe-illustrator-6

تکنامه - ساخت PDF در Adobe Illustrator

تکنامه - ساخت PDF در Adobe Illustrator

بعدی قبلی

تکنامه

avatar
تکنامه