.....
تکنامه- توییتر در فیدخوان

چطور توییتر را در فیدخوان خود ببینیم؟

زمانی بود که استفاده از RSS خیلی شایع بود و بیشتر اهالی اینترنت، فیدهای مورد علاقه شون رو جمع آوری کرده بودن و مدام بهشون سر میزدن تا از آخرین مطالبی که درباره اون موضوعات منتشر شده بود، با خبر بشن. اهالی مرحوم گودر الان آهی از سر حسرت کشیدن :)

ولی خب همه چیز همونطوری که بود، باقی نمی مونه. اول گوگل تیشه به ریشه گوگل ریدر زد و بعدش هم اینقدر اتفاقات دیگه افتاد که فید و فیدخوانی کمرنگ شد و بیشتر افراد به سمت سرویس هایی مثل فیسبوک و توییتر و تلگرام و… رفتن. اما بازم کسانی هستن که همچنان به فیدخوانی وفادار هستن و فیدخوان خودشون رو دارن و به محض اینکه جایی آیکون نارنجی فید رو می بینن، با خوشحالی میزنن روش :)

حالا اگه شمام جزو علاقه مندان به فید و فیدخوان هستین و در عین حال به مطالبی علاقه مند هستین که توی توییتر منتشر می شن، می تونین با استفاده از سایت

twitrss.me

به این هدف پلید دست بیابین :) فقط کافیه که نام کاربری اکانتی که می خواین توی فیدخوان تون دنبالش کنین، داشته باشین. مثلا نام کاربری تکنامه توی توییتر tech_nameh@ هست. حالا کافیه به سایتی که معرفی شد، برین و این نام کاربری (یا هر نام کاربری که می خواین) رو وارد کنین…

تکنامه- توییتر در فیدخوان

حالا روی دکمه Fetch RSS کلیک کنین. بسته به مرورگر اینترنت تون که این کارها رو توش انجام دادین، ممکنه یه صفحه از کدهای عجیب و غریب ببینین، یا مطالب توییتر مورد نظرتون مثل بچه ی فید به نمایش در بیاد :) مساله اصلی آدرسی هست که الان براتون تولید شده. در مورد مثال ما، این آدرس اینطوری میشه:

https://twitrss.me/twitter_user_to_rss/?user=tech_nameh

حالا اگه مرورگرتون فیدها رو درست نشون میده و شمام از طریق مرورگر فیدهای دلخواه تون رو دنبال می کنین که هیچی. ولی اگه از نرم افزار یا سرویس های آنلاین دیگه ای برای فیدخوانی استفاده می کنین، کافیه این آدرس رو توی اونا اضافه کنین تا به مطالب توییتری کاربرهای مورد علاقه تون، توی فیدخوان دسترسی داشته باشین.

اون تیک With replies هم که دیگه احتیاج به توضیح نداره و همه توییتربازان در جریانش هستن. با فعال کردن این گزینه ریپلای های پستهای اون اکانت هم به فیدخوان شما ارسال میشه.

اما یه چیز جالب دیگه هم هست. به جای نام کاربری می تونین از عبارات مورد نظرتون هم استفاده کنین. مثلا شما نام کاربری خاصی توی توییتر مد نظرتون نیست، اما علاقه دارین که مطالب مربوط به موضوع خاصی رو دنبال کنین. وقتی وارد سایت بالا شدین، اگه یه مقدار بیشتر به سمت پایین اسکرول کنین، قسمت twitter Search رو می بینین که می تونین از طریق این قسمت این کار رو انجام بدین. مثلا ما می خوایم از عبارت “اینترنت” استفاده کنیم…

تکنامه- توییتر در فیدخوان

چه از نام کاربری استفاده کنین و چه عبارت برای جستجو وارد کنین، با کلیک کردن روی دکمه …Fetch که زیر هرکدوم از این دو بخش قرار گرفته، به آدرس فیدی دسترسی پیدا می کنین که می تونین به فیدخوان خودتون اضافه اش کنین. اگه اهل فید و فیدبازی باشین که توضیحات من تا همین جاش هم به نظرتون اضافه میاد، ولی اگه زیاد اهل این چیزا نبودین و هنوز موضوع براتون گنگ هست، بد نیست یه سری به لینک فیدهای تکنامه بزنین که توضیحات بیشتری در این مورد داده شده :)

هاوتوگیک+تکنامه

avatar
تکنامه