.....
صفحه پلاگین گوگل کروم

چرا دیگر صفحه chrome://plugins باز نمی شود؟

اگه از علاقه مندان به اینترنت و گوگل کروم و دستکاری پلاگین ها باشین، حتما با صفحه chrome://plugins آشنا هستین. اگرم آشنا نیستین که عرض کنم خدمت تون قبلا با تایپ کردن این آدرس توی نوار آدرس گوگل کروم، صفحه ای باز می شد که پلاگین های کروم رو نشون می داد و می شد این عزیزان رو دستکاری یا فعال/غیرفعال کرد. یکی از استفاده های مفید این صفحه این بود که هربار Flash player مشکل امنیتی پیدا می کرد، از طریق این صفحه می شد غیرفعالش کرد. حالا بگذریم از اینکه بعضی هام یه بار غیرفعالش می کردن و دیگه هیچوقت فعالش نمی کردن :) از جمله کارهای دیگه ای که می شد تو این صفحه انجام داد، غیرفعال کردن پلاگین PDF بود تا فایلهای PDF دیگه توی مرورگر باز نشن و مثل بچه آدم دانلود و توی نرم افزار نمایش PDF باز بشن….

همچنین ببینید:  نرم افزار رایگان بررسی سخت افزاری و نرم افزاری مک

اما حالا، یعنی درواقع از نسخه 57 گوگل کروم، این صفحه دیگه کار نمی کنه و دلیلش اینه که تیم توسعه دهنده ی کروم، سر و ته بقیه ی پلاگین ها رو هم آورده و اونا دیگه به صورت “پلاگین” وجود خارجی ندارن و فقط همین Flash Player منحوس باقی مونده :) که تنظیمات اونم به بخش تنظیمات گوگل کروم و قسمت Content Settings منتقل شده.

اگه حوصله ی طی مسیر از طریق منوی کروم رو ندارین، می تونین از آدرس chrome://settings/content برای دیدن تنظیمات محتوا، از جمله Flash استفاده کنین و برای دیدن نسخه نصب شده Flash و … هم آدرس chrome://components در دسترس هست.

هاوتوگیک + تکنامه

۲ دیدگاه‌ها

  1. راهی نیست برش گردونیم?

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکنامه