.....

پین کردن چت‌ها، متصل شدن به IFTTT و دیگر قابلیت‌ها در آپدیت جدید تلگرام

اگر شما هم چت های زیادی در تلگرام دارین، احتمالا براتون پیش اومده که یک پیام از طرف شخص مهمی در انبوهی از پیام های جدید گروه ها و کانال های مختلف گم بشه. خب تلگرام در نسخه 3.15 این مشکل رو با معرفی قابلیت پین کردن حل کرده، که امکانی فراهم کرده تا چت های مهم همیشه در بالای لیست چت ها بمونن.

این قابلیت که برای گروه های کاری هم خیلی مفیده باعث میشه تا در سریعترین زمان این گروه ها رو پیدا کنین و پیام های مهمشون رو از دست ندین.

برای پین کردن یک چت در اندروید با نگه داشتن انگشتتون رو اون چت (در iOS با سوایپ کردن به چپ) و انتخاب گزینه Pin to Top ، شما میتونین تا 5 چت مختلف رو بالای لیست چت سنجاق کنین!

در این نسخه تلگرام قابلیت متصل شدن به سایت مشهور و کاربردی IFTTT رو فراهم کرده و به این پیام رسان اجازه میده به 350 سرویس مختلفی که این سایت پشتیبانی میکنه از قبیل اینستاگرام، تویتر، دراپ باکس، جیمیل و … وصل بشه.

telegram

در واقع تلگرام اولین پیام رسانی هست که این سایت رو به صورت کامل پشتیبانی میکنه. برای شروع کافیه با ربات @IFTTT چت کنین و Applet دلخواهتون رو در این سایت فعال کنین. کارهایی که میشه با ترکیب تلگرام و IFTTT انجام داد بیشماره ولی برای مثال می‌تونین:

– وقتی ایمیلی برای شما میاد، یک پیام در تلگرام برای شما ارسال بشه.

– هر وقت در توییتر منشن شدین، اون توییت برای شما در تلگرام فرستاده میشه.

– هر وقت عکسی در اینستاگرام گذاشتین، اون عکس برای گروه یا کانالی فرستاده بشه.

– وقتی به پلی لیست Spotify آهنگی اضافه کنین اون آهنگ برای گروهی یا کانالی به اشتراک گذاشته بشه.

– هر وقت در کانالتون پست جدید میزارین اون پست به صورت اتوماتیک در توییتر، توییت بشه.

برای مشاهده بقیه کارهایی که میشه با این دو سرویس انجام داد میتونین به صفحه Telegram Applets مراجعه کنید یا اینکه خودتون دست به کار بشین و Applet مورد نیازتون رو بسازین!

همچنین تلگرام در ادامه تلاشش برای ارتقای نسخه اندروید این پیام رسان در نسخه 3.15 قابلیت های زیر رو اضافه کرده:

– امکان چرخش به هر سمتی با ویرایشگر عکس این پیام رسان.

93dc41909eddfe1559

– امکان فعال کردن قابلیت تصویر در تصویر برای ویدیوهای یوتیوب و ویمو، که باعث میشه ویدیو به حالت شناور در بیاد و شما هم بتونین چت کنین و هم ویدیو تماشا کنین!

45cb9de0f979fd46e6

– فوروارد کردن پیام های سیکرت چت به بقیه چت‌ها طبیعیه در دسترس نباشه ولی امکان فوروارد کردن پیام های سایر چت‌ها به سیکرت چت‌ها ضرری نداره، پس تلگرام قابلیت فوروارد کردن پیام ها رو هم به سیکرت چت‌ها هم اضافه کرده.

تلگرام هم از این موضوع مطلعه که خیلیا معتاد به روزرسانی و معرفی قابلیت‌های جدید این پیام رسان شدن، پس تا آخر این ماه منتظر خبرهای بیشتر از تلگرام باشین.

تلگرام

avatar
تکنامه