.....

پنج فایروال متن‎باز برای وب سایت شما

روزانه هزاران سایت به دلیل تنظیمات نادرست و یا کدهای آسیب پذیر هک شده و دچار مشکلات جدی می شوند. فایروال (Web Application Firewall) یکی از راه های مناسب برای محافظت از سایت شما در برابر تهدیدات آنلاین است. اگر دنبال راهکار رایگانی برای این کار هستید، لیست زیر را بررسی کنید:

ModSecurity
این برنامه از Apache http, Microsoft IIS و Nginx پشتیبانی می کند، اما فاقد رابط گرافیکی است.

IronBee
زنبور آهنی یک فریمورک امنیتی برای تولید اپلیکیشن فایروال وب است. زنبور آهنی به صورت باینری موجود نیست و خودتان باید آن را کامپایل کرده و در سیستم عامل های CentOS, Fedora, Ubuntu, OS X از آن استفاده کنید.

NAXSI
Anti XSS و Anti SQL injection مخصوص Nginx . تنظیمات پیش فرض این فایروال بر روی جلوگیری از اتصال (Drop by default) قرار دارد، بنابراین برای استفاده باید تنظیم (rule) پذیرش (ACCEPT) را اضافه کنید.

WebKnight
این فایروال مخصوص IIS مایکروسافت است. منبع= تکنامه. به اینکه در تنظیمات پیش فرض تمامی درخواست هایی که بلوکه شده اند در تاریخچه سیستم ثبت می شوند، می توانید براساس نیازهای خود آنها را مدیریت کنید. همچنین این برنامه دارای رابط کاربری است که در آن قادر به مشاهده آمار و انجام تنظیمات امنیتی خواهید بود.

همچنین ببینید:  ابزار آنلاینی که طراحان رابط کاربری منتظرش بودند!

Shadow Daemon
برای شناسایی و ثبت و جلوگیری از حملات وب از طریق پالایش کردن درخواست های ورودی می توانید از این فایروال استفاده کنید. دارای رابط کاربری مدیریت است و از فریمورک های PHP, Perl و Python پشتیبانی می کند.

گیک فلیر

avatar
تکنامه