.....

پنتون رنگ سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد: Greenery

پنتون رنگ Greenery 15-0343 TCX را به عنوان رنگ سال ۲۰۱۷ انتخاب کرد. رنگ سال پنتون که هر سال اعلام می‌شود، یک حرکت فرهنگی از سوی این بنیاد است. انتخاب امسال یکی از رنگهای سیاسی پنتون است که به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گره می‌خورد. این «طیف سبز-زرد تازه که نخستین روزهای بهار را به یاد می‌آورد، نشان‌دهندهٔ سر زندگی و تازگی طبیعت است» و به نظر می‌رسد که بنا بر بیانیهٔ این بنیاد، انتخاب Greenery یک پیام امیدبخش و مثبت نسبت به این انتخابات است.

رنگ سال پنتون، یک رنگ نمادین است که نشاندهندهٔ آن چیزی‌ست که ما در دنیای فرهنگی اطرافمان می‌بینیم و به عنوان یک نماد و نگرش نو عمل می‌کند.

لائوری پرسمن، معاون اول بنیاد می‌گوید: «پنتون همیشه با زبان رنگ صحبت می‌کند، ما همه چیز را رنگی می‌بینیم. ما همه چیز را با رنگ توضیح می‌دهیم.» این رنگ سبز، گرمی و انرژی خود را از خورشید می‌گیرد و یک سبز قوی، رندگی‌بخش و صریح است.

گرینِری در سال ۲۰۱۷ به سراغ ما می‌آید تا اطمینان خاطری را در دوران پرآشوب اجتماعی-سیاسی حاضر برایمان فراهم کند و اشتیاق همیشگی ما به جوانی و زندگی را تحقق بخشد. ~ لیترایس آیزمن، مدیر اجرایی بنیاد پنتون

همچنین ببینید:  دانلود اپلیکیشن Pantone Studio: دسترسی به تمام رنگهای جهان!

در اینجا هم می‌توانید رنگهایی که به خوبی با این رنگ سال سِت می‌شوند و نیز رنگ‌های سالهای قبل انتخاب شده توسط Pantone را بیابید:

 مشاهده در سایت پنتون

و البته که می‌توانید تمام این پالت‌های رنگی را به راحتی به نرم‌افزارهای ادوبی ببرید:

دانلود فایل ASE برای نرم‌افزارهای ادوبی

در تکنامه مطلبی نیست که یک ویدئو هم در کنارش آماده نشده باشد. ویدئوی رسمی پنتون در معرفی رنگ سال را با هم ببینیم:

پنتون

avatar
تکنامه