.....
پشتیبان گیری از اطلاعات

ایجاد نسخه پشتیبان بدون دردسر

ایحاد نسخه پشتیبان (بک آپ) از اطلاعات کاری و شخصی از اموری است که همه به مهم بودن آن اعتقاد دارند ولی در عمل بیشتر کاربران آن را پشت گوش می اندازند و زمانی از این کار خود پشیمان می شوند که دیگر خیلی دیر شده و اطلاعات با ارزش شان به خاطر مشکلات سخت افزاری یا بدافزارها از دست رفته است. حتی اگر با کمک نرم افزارهای امنیتی یا بازیابی بتوان بخشی از اطلاعات از دست رفته را دوباره به دست آورد، زمان صرف شده و استرسی که در طول مدت بازیابی یا ویروس زدایی و … به کاربر وارد می شود، باید مهمترین انگیزه هر کاربری برای تهیه نسخه پشتیبان منظم از اطلاعات خود (با هر درجه از اهمیت) باشد.

نرم افزارهای حرفه ای پشتیبان گیری زیادی وجود دارند که با امکانات متعدد خود شما را در این زمینه یاری می کنند، اما امروز می خواهیم به ابزار پشتیبان گیری موجود در ویندوز۱۰ بپردازیم که حتی زحمت نصب کردن را هم کم کرده و حاضر و آماده منتظر خدمت رسانی به شماست. فقط کافیست یک دیسک برای پشتیبان گیری معرفی کنید و ویندوز بقیه کارها را برای شما انجام خواهد داد.

همچنین ببینید:  ۱۰ ویژگی انحصاری ویندوز ۱۰ Enterprise

ابتدا هارد اکسترنال یا فلش دیسک خود را به کامپیوتر متصل کنید و سپس از منوی استارت ویندوز ۱۰  وارد بخش Settings که با چرخدنده مشخص شده بشوید.

راهنمای تصویری:

بعدی قبلی
تنظیمات ویندوز 10

وارد بخش Update & Security بشوید.

تنظیمات ویندوز 10

در سمت چپ گزینه Backup را انتخاب کنید.

ایجاد بک آپ ویندوز 10

روی دکمه + Add a drive کلیک کنید.

افزودن درایو برای بک آپ

روی درایو موردنظر برای ایجاد نسخه پشتیبان کلیک کنید. (معمولا هارد اکسترنال یا فلش دیسک)

بک آپ فعال است

تمام! از اطلاعات شما در فولدر FileHistory (در درایو منتخب شما) نسخه پشتیبان تهیه خواهد شد.

بعدی قبلی

کار شما تقریبا تمام شده است و حالا ویندوز به طور خودکار و براساس تنظیمات پیشفرض اقدام به تولید نسخه پشتیبان از اطلاعات شما خواهد کرد. منبع=تکنامه. به اینکه ممکن است این تنظیمات پیشفرض بهترین تنظیمات ممکن برای شما نباشد، می توانید با فشردن گزینه More option  (آخرین تصویر راهنمای تصویری) به تنظیمات مربوطه شامل زمان پشتیبان گیری، مدت زمان نگهداری از نسخه پشتیبان و همینطور فولدرهایی که باید/نباید از آنها نسخه پشتیبان گرفته شود دسترسی داشته باشید.

همچنین ببینید:  نرم افزار رایگان محافظت دایمی در برابر باج افزار

جمله معروف “حادثه هیچوقت خبر نمی کند” را فراموش نکنید و همین حالا برای ایجاد نسخه پشتیبان اقدام کنید.
avatar
تکنامه