.....
تکنامه - Apis Cor: آنهایی که با پرینتر ۳ بعدی ظرف یک روز، خانه «چاپ» می‌کنند!

Apis Cor: آنهایی که با پرینتر ۳ بعدی ظرف یک روز، خانه «چاپ» می‌کنند!

اگر به دنبال خانه می‌گردید اما قیمت‌ها بالا رفته است، اگر صاحبخانهٔ شما سال به سال اجاره خانه را زیاد می‌کند، اگر همسایه‌های شما مراعات حال شما را نمی‌کنند و اگر به هر دلیلی خانهٔ فعلی‌تان حال نمی‌دهد، خب مشکلی نیست. کافیست بار و بندیل را جمع کرده و به سانفرانسیسکو مهاجرت کنید! از آنجایش دیگر با Apis Cor، یک استارت‌آپ چاپ ۳ بعدی!

تکنامه - Apis Cor: آنهایی که با پرینتر ۳ بعدی ظرف یک روز، خانه «چاپ» می‌کنند!

این استارت‌آپ ایدهٔ اقتصادی جالبی دارد و آن هم چاپ تمام دیوارهای بتنی یک خانه در کمتر از ۲۴ ساعت است. آنها به تازگی موفق شدند یک نمونهٔ آزمایشی را در روسیه به انجام برسانند. البته این خانه جمع و جور و حدود ۳۸ متر مربع است، اما بالاخره از هیچی که بهتر هست! مگر نه؟ دستگاهی که در این کار استفاده می‌شود و بیشتر شبیه جرثقیل است تا چاپگرهای ۳ بعدی معمولی، لایه‌های بتن را روی هم و یکی پس از دیگری پرتاب می‌کند. Apis Cor می‌گوید که این سازه‌ها می‌توانند تا ۱۷۵ سال دوام بیاورند. پس از «چاپ دیوارها»، یک گروه از تکنسین‌ها و کارگران مشغول نصب پنجره‌ها، عایق‌ها، سقف و دیگر موارد می‌شوند.

اگر به خانه و سرپناه و چاپ ۳ بعدی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم دیگر پست‌های تکنامه در این باره را هم بخوانید:

این کمپانی می‌گوید که می‌تواند خانه‌های این چنینی را با هزینهٔ ۱۰٫۱۳۴ دلار ساخته و تحویل صاحبخانه دهد که با توجه به هزینه‌های متداول بازار مسکن تا ۷۰٪ در قیمت نهایی صرفه‌جویی خواهد شد. همچنین اپیس کُر می‌گوید که بخش زیادی از این مبلغ صرف پنجره‌ها و درها می‌شود. (حدود ۳۵۰۰ دلار از مجموع ۱۰ هزار دلار) قضیه جالب‌تر می‌شود اگر کسی نخواهد خانهٔ گرد و شکل‌دار داشته باشد، برای این که خانهٔ چارگوش و بدون انحنا حدود ۸ هزار دلار خرج بر می‌دارد.

تکنامه - Apis Cor: آنهایی که با پرینتر ۳ بعدی ظرف یک روز، خانه «چاپ» می‌کنند!

به گفتهٔ Apis Cor این خانه‌ها می‌توانند به سرعت برای آنهایی که از حوادث طبیعی صدمه دیده‌اند، نقش خانهٔ دوم را داشته باشد. سرانجام این هم ویدئویی از مراحل ساخت خانه و نتیجهٔ نهایی که احتمالا باورتان نمی‌شود که با چاپگر ۳ بعدی ساخته شده باشد!

کیوزد

avatar
تکنامه