.....
تکنامه - پروژه‌ٔ شگفت‌انگیز گوگل: Land Lines

پروژه‌ٔ شگفت‌انگیز گوگل که خط‌خطی‌های شما را به تصاویر ماهواره‌ای ترجمه می‌کند!

جدیدترین پروژهٔ تجربی گوگل، به شما ثابت می‌کند که هر چه قدر تلاش کنید و هر خطی بکشید و یا ماوس‌تان را به هر سمت ببرید، مشابه آن خط و مسیر بر روی نقشه‌های زمین وجود دارد و البته در همان لحظه، گوگل آن نقشه را به شما نشان می‌دهد. چه در کنار یک بزرگراه باشد یا در مرز یک تنگه و یا خطوط امواج دریا.

Chrome Experiments، مکانی برای نمایش تجربیات تحت وب است که توسط خلاقان دنیای کدنویسی به روز می‌شود.

همان طور که در پست روز گذشتهٔ بلاگ گوگل‌ارث به این پروژه اشاره شد، Land Lines اپلیکیشنی برای وب است که برای انجام این کار ۲ گزینه پیش روی شما می‌گذارد: خط کشیدن یا Draw و کشیدن ماوس یا Drag. اگر Draw را انتخاب کنید می‌توانید خطوطی را با ماوس یا انگشت بکشید و پس از چند ثانیه، معادل آن را بر روی یک بخش از سطح کرهٔ زمین دریافت کنید.

اما بخش شگفت‌آور قضیه، گزینهٔ Drag است که به طور آنی حرکت ماوس شما را دنبال کرده و در لحظه، نقشه‌های مختلف متناظر با حرکت ماوس را نمایش می‌دهد. خط شما به طور پیوسته و دنباله‌دار توسط بلاک‌های نقشهٔ گوگل ارث همراهی می‌شود. و البته در هر دو حالت با کلیک بر عبارت پایین و سمت چپ که محل نمایش‌ داده شده را مشخص می‌کند، می‌توانید به همان منطقه در گوگل‌ارث رفته و آنجا را ببینید.

در یکی از تست‌های تکنامه‌ای ما با یک خط تصادفی و معمولی، این نتیجه حاصل شد که این مطلب را کمی جالب‌تر کرد:

ziabar-guilan-technameh-google

ضیابر، استان گیلان، ایران!

چطور همچین چیزی ممکن است؟ این طور:

همچنین ببینید:  پروژهٔ خلاقانهٔ گوگل: ابزاری که با یک لمس، هر ماده‌ای را تشخیص می‌دهد!

پروژهٔ جالبی‌ست اما در عین حال به علت سرعت بالای پردازش و پیدا کردن خطوط خاص نقشه‌های سراسر کرهٔ زمین، موفقیتی در بخش تکنیکی و فنی نیز به حساب می‌آید. در ابتدا به نظر می‌رسد که رسیدن به چنین نتیجه‌ای، سرورهای قدرتمندی بطلبد، اما گوگل می‌گوید که پیشرفت‌هایش در زمینهٔ Machine Learning و توان بالای GPU، باعث شده که تقریبا تمام اپلیکیشن به صورت لوکال بر روی مرورگر کاربر اجرا شود.

خودتان Land Lines را امتحان کنید!

دیدگاه شما چیست؟

avatar
تکنامه