.....
تکنامه - پایان یاهو: تغییر نام به Altaba و استعفای مدیر عامل

پایان یاهو: تغییر نام به Altaba و استعفای مدیر عامل

کمپانی‌ای که مخصوصا ما ایرانی‌ها از دوران مودم‌های دیال‌آپ، به عنوان یاهو می‌شناختیم، حالا دیگر Altaba نامیده می‌شود. اما برند یاهو که با آن آشنا بودیم، همچنان تحت مالکیت Verizon به حیات خود ادامه می‌دهد.

وقتی که دوشنبهٔ گذشته، یاهو به طور رسمی توسط ورایزن خریداری شد، این کمپانی نام خود را به آلتابا تغییر داد. به نظر اقدام معقولانه‌ایست چرا که آنچه از یاهو باقی می‌ماند، چیزی خاصی نیست جز بخش‌های پایه و ابتدایی.

برای درک بهتر موضوع این طور فکر کنید: سالها قبل یک نفر دانه‌ای کاشت و نامش را Yahoo Inc گذاشت. این دانه رشد کرد و درختی شد با میوه‌های فراوانی که از شاخه‌هایش آویزان بود. حالا ورایزن با سبدی در دست آمده و می‌پرسد: «هی! من می‌تونم این میوه‌ها رو بچینم؟»

ورایزن می‌تواند تمام این میوه‌ها را داشته باشد، اما درخت اصلی سر جایش باقی می‌ماند و Yahoo Inc نامیده می‌شود. بنابراین صاحبان دانه و درخت به کمیسیون مبادلات می‌روند و این طور ادامه می‌دهند که: «آقا! من دارم تمام میوه‌هامو می‌فروشم به ورایزن و اونا می‌تونن اسمشو بذارن یاهو، اما من می‌خوام اسم این درختمو بذارم آلتابا. حله؟»

بنابراین مهم‌ترین بخش‌های کمپانی یاهو، حالا در اختیار ورایزن هست و آنچه که باقی می‌ماند آلتابا نامیده می‌شود که احتمالا هیچ‌وقت اسمش را در آینده نخواهیم شنید. هم به دلیل نامش! و هم به دلیل این که این آلتابا، بیشتر یک کمپانی سرمایه‌گذاری خواهد شد و با من و شما کاری ندارد!

همچنین به دلیل این نقل و انتقالات، مدیر عامل مریسا مایر و دیوید فیلو از بنیانگذاران یاهو و ۴ نفر دیگر استعفای خود را اعلام کردند. در بیانیه‌های رسمی آمده است که این استعفاها به دلیل اختلاف سلیقه نیست، بلکه کمپانی جدید نیازی به بیش از ۵ نفر در هیات مدیره ندارد.

همچنین ببینید:  هکرها به اطلاعات ۵۰۰ میلیون کاربر یاهو دست یافتند

منبع: انگجت + مشیبل

دیدگاه شما چیست؟

avatar
نام من
مهمان
نام من

لینک به جشنواره وب سایت اونقدر بزرگه که رو گوشی من نمیتونم ببینم چه کامنتی دارم مینویسم.
باکس کامنت هم بعد از مطالب مشابه قرار گرفته، بسی راه باید بریم تا بهش برسیم…اگه پیداش کنیم البته…
بعدشم لینک مذکور اونقدر بزرگه که رو فیلدهای دیگه کامنت که کلیک میکنم (مثل کپچا) روی این لینک کلیک میشه.
بعدم، کپچای انگلیسی گذاشتین برای جایی که کامنت فارسی مینویسیم. ما همین که کامنت مینویسیم کلی تلاش و مجاهدت میکنیم، واقعا توقع دارین کیبورد سوییچ کنیم برای کپچا؟ :)))
و در آخر اینکه ما چون دوستون داریم سعی میکنیم نظر بدیم که بهتر بشین وگرنه که پنجره رو میبستیم و میرفتیم پی کارمون.

شاهین سیاوش
مدیر

اینقدر رای ندادین هی بزرگتر شد، اگه بازم هیشکی رای نده، اچ دی میشه :))
کوچکترش کردیم، ریفرش کن. به امید آنکه ایجاد مزاحمت نکنه :))
فقط من متوجه نشدم کامنتت چی بود؟ یعنی چه کامنتی میخواستی بذاری که لوگو بزرگ بود و وارد فاز انتقادات سازنده شدی، اصل موضوع رو نگفتی :))
ممنون بابت خط آخر

نام من
مهمان
نام من

کامنتم راجع به سایز بود که نمیذاشت متن رو بخونم، بعد اومدم بنویسم کلیک شد رفت یه جا دیگه، بک زدم کامنت پاک شد، بعد اومدم دوباره بنویسم دیدم گم شدم تو صفحه به خاطر جای باکس کامنت :))

شاهین سیاوش
مدیر

عجب مرارتهایی کشیدی اونم به خاطر یاهو :)))

تکنامه