.....

چطور در گوگل کروم، کش یک سایت خاص را پاک کنیم؟

گوگل کروم در بخش تنظیمات خود بخشی دارد که از طریق آن می‌توان کش سایت‌ها را پاک کرد. اما این گزینه بر روی تمام سایت‌ها در یک ساعت، هفته و یا ماه گذشته و یا برای همیشه اعمال می‌شود. اگر شما بخواهید این کار را برای یک سایت خاص مثلا آپارات انجام بدهید، هیچ گزینه‌ای وجود ندارد. Ctrl+F5 هم دقیقا عمل حدف و پاک کردن کش را انجام نمی‌دهد، بلکه در واقع با حفظ کش یک Hard Reload اعمال می‌کند. اما حالا چه می‌شود کرد؟ نگران نباشید خبری از نصب افزونه و پلاگین و اینها نیست:

کروم را باز کرده و به سایتی که قرار است قربانیش کنید بروید. بخش Developer Tools را با فشردن دکمهٔ F12 و یا Ctrl+Shift+I باز کنید. سپس بر روی دکمهٔ رفرش یا ریلود کلیک راست کنید و Empty Cache and Hard Reload را از میان ۳ گزینهٔ نمایان شده انتخاب کنید.

همچنین ببینید:  گوگل کروم ۵۵، افزودن دانلود منیجر و پشتیبانی از صفحات آفلاین

تکنامه - چطور در گوگل کروم، کش یک سایت خاص را پاک کنیم؟

توجه داشته باشید که در صورت وارد نشدن به حالت Developer Tools با کلیک راست کردن روی دکمهٔ ریلود خبری از این ۳ گزینه و منوی بالا نیست.

اگر همچنان می‌خواهید بدانید که تفاوت Ctrl+F5 و این گزینهٔ جدید در چیست باید بگوییم که وقتی شما Ctrl+F5 را می‌فشارید، کش روی سیستم شما پاک نمی‌شود. مورد استفادهٔ کنترل+اف۵ زمانیست که شما می‌دانید که سایت مورد نظر شما آپدیت شده است اما کش روی سیستم شما باعث می‌شود که همچنان نسخهٔ قبلی سایت باز شود. اما پاک کردن کش علاوه بر مزیت حذف فایل‌ها از سیستم به این دلیل به کار می‌رود که صفحهٔ سایت مورد نظر شما با خطاهای زیادی لود شده است و یا شما توسعه‌دهنده و طراح سایتی هستید که در حال آزمایش و خطا بر روی چیزی هستید.

ادیکتیوتیپس

avatar
علیرضا
مهمان
علیرضا

بسیار مفید و مختصر
متشکرم

بهروز شیخان
مهمان
بهروز شیخان

شهاب جان پست فوق العاده ای بود و مشکلم رو حل کرد. ممنون.

اپال طب
مهمان
اپال طب

برای فایرفاکس باید چیکار کنیم ؟

تکنامه