.....

ویژه: دانلود GT America: فونتی با ۸۴ استایل، ۶ عرض و ۷ وزن

این فونت یعنی GT America که از آن صحبت خواهیم کرد و تصاویر و نمونه‌هایش را مشاهده می‌کنیم توسط کار-فروش-گاهِ فونتِ مستقل سوئیسی Grilli Type طراحی و عرضه شده است.

با ۸۴ استایل مختلف، ۶ عرض حروف متفاوت و ۷ وزن، این فونت سعی دارد پلی بزند میان ژانرهای طراحی تایپ American Gothic و European Grotesque.

تنها لغتی که توانستم به جای Foundry بگذارم همین بود! Foundry به محلی که تولیدکنندگان و طراحان فونت در آن به کار می‌پردازند گفته می‌شود. چیزی شبیه به کارگاه. ممکن است این کارگاه‌ها فروش فونتهای خود را نیز بر عهده بگیرند. پس شد کار-فروش-گاه!

GT America پلی است بین حروف گوتیک آمریکایی قرن ۱۹ و تایپ‌فیس‌های نئوگروتسک اروپایی قرن ۲۰. این فونت سعی می‌کند که بهترین‌ ویژگی‌های هر کدام از این ژانرها در وزن و ضخامت را ادغام کند تا به بهینه‌ترین نتیجه برسد. – گریلی تایپ

همچنین ببینید:  ویژه: داستان طراحی ۲۰ لوگوی برتر تمام تاریخ - شماره ۱: Woolmark

جی‌تی‌آمریکا تنها در سایت رسمی گریلی‌تایپ عرضه می‌شود و یک میکروسایت بسیار جالب و دیدنی هم مخصوص خودش دارد که در آن هر چیزی که بخواهید دربارهٔ این ۸۴ استایل بدانید اعم از کاراکترها، نمونه متن و چگونگی طراحی دقیق زبانه‌های اطراف حروف در وزن‌های مختلف جهت خوانایی بهتر و نیز نحوهٔ ویرایش زاویه‌های داخلی نازک‌تر برای جلوگیری از سیاهی زدن و… همه و همه با دیزاینی چشم‌نواز جلوی روی شما عرضه می‌شوند. تصاویر ثابت و متحرک و تست تمام استایل‌ها همان جا یافت می‌شود.

از آنجا که ما در تکنامه همیشه به فکر راحتی شما هستیم، در ادامه لینک دانلود تمام فونتهای GT America را برای شما می‌گذاریم! بله! یک فایل زیپ شامل ۱۶۸ فونت از این خانوادهٔ بزرگ حروف! ۸۴ فایل ttf و ۸۴ فایل woff برای استفاده در وب. حتی فایل stylesheet را هم برای شما ضمیمه کرده‌ایم. (توجه داشته باشید که این فونتها نسخه‌های اصلی و کامل هستند و نه نسخه‌هایی که در انتهای سایت gt-america به عنوان نسخه‌ٔ دمو یا آزمایشی عرضه شده‌اند.

برای دریافت این بستهٔ بزرگ ۱۶۸ فونتی که در هیچ سایت فارسی‌زبان یا غیر فارسی‌زبانی عرضه نشده، کافیست ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید. بستهٔ دانلودی در اولین فرصت به همان ایمیل ارسال خواهد شد.

امیدواریم که روزی یک فونت فارسی را هم با ۸۴ استایل مختلف طراحی ببینیم! تا زمانی که آن روز برسد،‌ فعلا با فونت‌های لاتین خودمان را مشغول می‌کنیم :)

همچنین ببینید:  اختصاصی: دانلود فونت دستخط رئیس جمهور آمریکا؛ دونالد ترامپ!
جی‌تی‌امریکا
avatar
تکنامه