.....

اختصاصی: دانلود بستهٔ طلایی ۷۶ فونت فارسی برای طراحان گرافیک و وب

همان طور که وعده داده بودیم با یک بستهٔ ویژه و اختصاصی از ۷۶ فونت فارسی که هیچ گاه پیش از این در وب فارسی برای دانلود عرضه نشده‌اند، به سراغ شما تکنامه‌ای‌های عزیز آمده‌ایم.

این فونتهای فارسی از بهترین‌ها در نوع خود هستند و از سراسر وب برای شما جمع‌آوری شده‌اند. در ادامه پس از اینکه نگاهی به تصاویر این فونتها می‌اندازیم و نامهایشان را مرور می‌کنیم، لینک دانلود این فونتهای فارسی را که هم می‌توانند به شما در پروژه‌های طراحی گرافیک و تایپوگرافی کمک کنند و هم در دنیای وب فارسی برای سر و سامان دادن و زیباتر کردن بلاگ‌ها و سایتهایتان به یاری شما بیایند، برایتان فراهم می‌کنیم. با داشتن این مجموعه فونتها، دیگر نیاز ندارید که برای سایت یا اپلیکیشن موبایل خود به دنبال فونت مناسب بگردید!

پیش از این دربارهٔ فونتهای فارسی گوگل که مناسب استفاده در وب و چاپ هستند نیز در تکنامه نوشته بودیم. همچنین دربارهٔ اینکه چطور مشکل اعداد انگلیسی در فونتهای فارسی را با راه حل ساده‌ای مرتفع کنیم.

اما این فونتها که امروز از آنها سخن می‌گوییم در نسخه‌های مناسب وب (woff و woff2) و نسخه‌های مناسب برای نصب در سیستم عامل‌ها و استفاده در نرم‌افزارهای گرافیکی مانند ادوبی فوتوشاپ و ایلوستریتور و این‌دیزاین و… همچنین برنامه‌های نشر رومیزی مانند بستهٔ مایکروسافت آفیس (ورد، اکسل،…) که در واقع ttf یا otf می‌باشد، عرضه شده‌اند. در صورتی که نیاز به تبدیل این قالب‌ها به یکدیگر داشتید می‌توانید به این سایت مراجعه کنید.

به جهت آشنا شدن با فونتها، به مرور خانواده‌ها و وزن‌های فونتها پرداخته و تصاویری از آنها را نیز با هم به تماشا می‌نشینیم. لینک دانلود تمام ۷۶ فونت در انتهای پست قرار دارد.

دانلود فونتهای فارسی 29LT:

این فونتهای ۲۹ لتر که شامل ۱۲ فونت متفاوت فارسی و عربی هستند، می‌توانند برای کارهای طراحی گرافیک و نیز تایپوگرافی مفید باشند. فونتهای با حال و هوای گرافیکی تا آنها که مناسب نوشتار و متن هستند همه و همه را در تصاویر پایین با هم می‌بینیم:

29LT Arapix – 29LT Azer – 29LT Baseet – 29LT Bukra – 29LT Hazal – 29LT Kaff – 29LT Makina – 29LT Massira – 29LT Riwaya – 29LT UA Neo B – 29LT Zarid – 29LT Zeyn

دانلود فونتهای فارسی Diodrum Arabic

این فونتهای دیودروم عربیک که با ظرافت خاص و ۶ وزن مختلفی که دارند می‌توانند گزینه‌های خوبی برای استفاده در صفحه‌آرایی و طراحی کتاب و همچنین فضای وب فارسی باشند نیز در بستهٔ طلایی اختصاصی فونت فارسی تکنامه حاضر هستند.

DiodrumArabic-ExtraLight – DiodrumArabic-Light – DiodrumArabic-Regular – DiodrumArabic-Medium – DiodrumArabic-SemiBold – DiodrumArabic-Bold

همچنین ببینید:  دانلود فونتهای فارسی برای وب

دانلود فونتهای فارسی Fedra

این فونتهای عربی – فارسی با عنوان فدرا مولتی اسکریپت نیز می‌توانند گزینه‌های شما برای انتخاب در وب و طراحی گرافیک را گسترده‌تر کنند. این ۴ فونت نیز در میان ۷۶ فونت فارسی این پست حضور دارند.

FedraMultiscript-Book – FedraMultiscript-Demi – FedraMultiscript-Medium – FedraMultiscript-Bold

تکنامه - اختصاصی: دانلود بستهٔ طلایی ۷۶ فونت فارسی برای طراحان گرافیک و وب

دانلود فونتهای فارسی Fedra Display

اگر به دنبال فونتهای نمایشی یا به اصطلاح فانتزی فارسی با ضخامت‌های بسیار کم و یا خیلی زیاد هستید، جای خوبی آمده‌اید! فونتهای فدرا دیسپلی دقیقا همین کار را می‌کنند. دو فونت بسیار نازک و ظریف و دو فونت فارسی ضخیم و سیاه.

FedraArabicDisplay-Hairline – FedraArabicDisplay-Thin – FedraArabicDisplay-Heavy – FedraArabicDisplay-Black

تکنامه - اختصاصی: دانلود بستهٔ طلایی ۷۶ فونت فارسی برای طراحان گرافیک و وب

همچنین ببینید:  دانلود ۷ فونت رسمی لاتین / فارسی کمپانی Intel

دانلود فونتهای فارسی Greta

فونتهای فارسی گرتا یا غرتا یا غریتا نیز در ۱۰ ورزن مختلف از نازک‌ترین تا ضخیم‌ترین می‌توانند دست شما را در انتخاب نسخه‌های مختلف و نیز طراحی‌های تایپوگرافی و گرافیک و همچنین صفحه‌بندی و طراحی کتاب کاملا باز بگذارد. چه انتخاب خوبی خواهد بود اگر از این فونتها که با دقت در ضخامت‌های مختلف طراحی شده‌اند در طراحی سایت یا اپلیکیشن خود نیز بهره ببرید.

GretaArabicAR+LT-Hairline – GretaArabicAR+LT-Thin – GretaArabicAR+LT-ExtraLight – GretaArabicAR+LT-Light – GretaArabicAR+LT-Regular – GretaArabicAR+LT-Medium – GretaArabicAR+LT-SemiBold – GretaArabicAR+LT-Bold – GretaArabicAR+LT-Heavy – GretaArabicAR+LT-Black

دانلود فونتهای فارسی Greta Text

این فونتهای فارسی هم که گرتا یا غرتا یا غریتا تکست نامیده می‌شوند، از همان خانوادهٔ حروف گرتای بالا هستند که برای فضای نوشتار مناسب‌تر هستند. در واقع ۱۰ فونت بالایی حال و هوای سنس‌سریف (بدون زبانه و زائده) دارند و این چهار فونت نزدیک‌تر به فضای حروف نسخ و در حالت سریف.

Greta Text Arabic-Light – Greta Text Arabic-Regular – Greta Text Arabic-Medium – Greta Text Arabic-Bold

تکنامه - اختصاصی: دانلود بستهٔ طلایی ۷۶ فونت فارسی برای طراحان گرافیک و وب

همچنین ببینید:  ۸۰۰+ فونت سرویس Google Fonts را بدون نصب به فوتوشاپ ببرید!

دانلود فونتهای فارسی حریر (Harir)

این فونتهای فارسی که حریر نام دارند و در ۶ وزن مختلف طراحی شده‌اند نگاه نویی به نوشتار نسخ و حروف خوشنویسی دارند. این فونتها شاید بیشتر برای طراحی گرافیک و تایپوگرافی مناسب باشند. طراح این فونتها، دو نسخهٔ عادی و ضخیم و نیز دو نسخهٔ مناسب کپشن و در آخر دو نسخهٔ نمایشی یا دیسپلی برای این خانوادهٔ حروف در نظر گرفته است. فونتهای فارسی حریر هم در بستهٔ طلایی فونتهای فارسی تکنامه حاضر هستند. اگر می‌خواهید یک مقاله که شامل بررسی ۱۰ فونت فارسی طراحی شده توسط طراحان ایرانی‌ست را بخوانید به این لینک مراجعه کنید.

Harir-Regular – Harir-Bold – HarirCaption-Regular – HarirCaption-Bold – HarirDisplay-Regular – HarirDisplay-Bold

تکنامه - اختصاصی: دانلود بستهٔ طلایی ۷۶ فونت فارسی برای طراحان گرافیک و وب

ادامهٔ فونتها و البته لینک دانلود تمام ۷۶ فونت در صفحهٔ بعد:

دیدگاه شما چیست؟

avatar
محمود
مهمان
محمود

ایمیلی دریافت نکردم.

گوران
مهمان
گوران

اینا اینقد خوبن, آدم باورش نمی شه واقعین. مرررسی

masoud
مهمان
masoud

پسورد فایل دانلود چیه؟

typedesigner
مهمان
typedesigner

یکی از فونت‌های من که چند سال برای ساختش زحمت کشیدم و الان با زحمت زیادی در مارکت خارجی عرضه کردم در بین فونت‌هاست!
خیلی خیلی ناراحت شدم از این کارتون.

سهراب
مهمان
سهراب

ایمیل دریافت نکردم حتی پوشه spam, bulk را هم چک کردم.

majid kalantari
مهمان
majid kalantari

فونت کوهینور که هیچکدومش اجرا نمیشه…یا یکسری از حروف را در برخی از فونتها نمیزنه..مشکل از کجاست؟!

باربد الهی
مهمان
باربد الهی

برادرم واقعا از خوشحالی و تعجب زبونم بند اومده! یعنی واقعا این ها رایگان؟ اگر بدونید که چقدر دنبالشون بودم حس و حال الانم رو درک میکنید. نمیدونم چجوری باید تشکر کنم ازتون! حقیقت اینه ک اگر هزینه ای هم بدم در قبال این کار بزرگتون هیچه بی نهایت ممنونم بی نهایت. ممنون ممنون ممنون و بازهم ممنون

shahan
مهمان
shahan

سلام هنوز انزیپ نکردم میشه پسورد صحیح رو بدون پسوند وپیشوند بفرستید

ارادت

میلاد
مهمان
میلاد

یه نگا به فونت‌ها که انداختم واقعا نتونستم تشکر نکنم. ممنون از زحمتتون. فوق‌العاده‌ان این فونتا.

مهدی
مهمان
مهدی

سلام خسته نباشید
واقعا فونت هایی که دیدم فوق العادن اما مشکل دانلود هس میزنم دانلود نمیشه
توروخدا لینک رو درس کنین خیلی ممنونم ازتون

بابک
مهمان
بابک

چند بارامتحان کردم ولی ایمیلی ارسال نشد لطفا رسیدگی کنید

m25
مهمان
m25
۲۹lt بی نظیر فونت هاش. یک پکیج کامل ازش بذارید لطفا. فونت مسیره و مکینه سه ورژن داره. لطفا هر سه تاش رو بگذارید اگر امکانش هست. فونت روایه هم یک ورژن اینفورمال داره که بی نظیره. لطفا اون رو هم بذارید. من یک نسخه ازش دارن که کامل نیست. راستی سایت بی نظیره. و این پکیج فونت بی نظیرتر.… بیشتر بخوانید »
Pantea.MT
مهمان
Pantea.MT

شهاب جان بسیار عالی. ممنونم بابت زحماتت دوست خوبم :)

wpDiscuz
تکنامه