.....

ویدئوهای نفس‌گیر کمپین تبلیغاتی NIKE: واقعیت تلخ دنیای مجازی و رسانه‌ها

شاید در نگاه اول همه با پیام نایکی در این کمپین مخالف باشیم. ما تلویزیون و سریال‌ها و شبکه‌های اجتماعی را آن قدر می‌پسندیم که بر اساس آمارها به صورت متوسط تا ۱۰ ساعت در طول شبانه روز مشغول خیره شدن به صفحه‌های نمایشگر از تلویزیون گرفته تا گوشی هوشمند و تبلت و لپ‌تاپ‌مان هستیم.

کمپین تبلیغاتی نایکی با عنوان Time Is Precious توسط آژانس تبلیغاتی Wieden + Kennedy، به واقع جنجالی و هشداردهنده است. هیچ اشاره‌ای به محصولات نایکی، ترغیب و یا معرفی آنها و همچنین برتری‌ها و مزایای خرید از این برند دیده نمی‌شود. به جایش، شما با مجموعه‌ای از نوشته‌های مسلسلی در تمسخر تمام آنچه به عنوان ارزش‌های دنیای مجازی امروز می‌شناسیم مواجه می‌شوید. از شبکه‌های اجتماعی و عکس گرفتن از شام و نهار و هواپیمای در حال بلند شدن از فرودگاه گرفته تا شخصیت‌های سریال‌ها و سلبریتی‌ها و موضوعات مورد بحث دربارهٔ آنها.

همچنین ببینید:  کفش جدید نایک Presto Ultra Flyknit همراه با اموجی‌‌های عظیمش می‌آید

صدای بی‌روح و ماشینی گوینده و شلیک کلمات به سوی شما متوقف نمی‌شود و پیام قدرتمند این ویدئوها که از ۱ دقیقه بیشتر نیستند، تا چند دقیقه همراه شما می‌ماند. مهم‌ترین لحظه اما ۵ ثانیهٔ آخر است. آنجا که صدای روی اعصاب روندهٔ حقانیت نایکی در قالب تیک تیک ساعت همراه با نوشتار کنایه‌آمیز «همین الان ۴ ساعت زمان ذخیره کردی» و پشت سرش پیام سرزنش‌کنندهٔ «امروز می‌ریم بدوییم؟» آشکار می‌شود. گویا نایکی اتمام حجتش را با شما کرده و حالا بی‌صبرانه جلوی در منتظرتان ایستاده که با هم برای دویدن بیرون بروید! و در انتها، زنگ ساعت و تنها اشاره به برند نایکی: یک لوگوی کوچک سفید در میان تصویر.

ممکن است این ویدئوها کاری کنند که تا چند ساعت حوصلهٔ خیره شدن به صفحهٔ نمایشگر را نداشته باشید و شاید حتی دیدن سریال‌هایی که برای آخر هفته ذخیره کرده‌اید را به آیندهٔ نا معلومی موکول کنید!

همچنین ببینید:  ویژه: داستان طراحی ۲۰ لوگوی برتر تمام تاریخ – شماره ۳: British Rail

ادویک

avatar
تکنامه