.....
تکنامه - هویت بصری سوئدی‌ها برای کره‌ٔ شمالی

هویت بصری عاشقانهٔ سوئدی‌ها برای کرهٔ شمالی به شرط پذیرش دموکراسی!

به حق چیزهای نشنیده و ندیده! آژانس تبلیغاتی سوئدی SNASK در یک اقدام نمادین، تصمیم گرفت که تمام هویت بصری کشور کرهٔ شمالی شامل اسکناس، پرچم، لوگو، لباس رسمی، کارت ویزیت، کارت پستال و… را با تم عاشقانه و بر اساس محبت و دوستی طراحی کند و به طور رایگان در اختیار کیم جونگ اون بگذارد! اما در عین حال اعلام کردند که این کارشان یک شرط دارد: پذیرش دموکراسی توسط وی و برقراری آن در سراسر کشور کرهٔ شمالی!

بله! درست خواندید. این یک شوخی نیست و مراحل طراحی به طور کامل انجام شده است. حتی ما فایل‌های آماده‌ٔ این کمپین تبلیغاتی را همین جا داریم و می‌توانیم به شما بدهیم که دانلودشان کنید.

این پروژه بخشی از سری پروژه‌های Rethink است که توسط مجلهٔ ICON هدایت و منتشر می‌شوند. نام کامل این پروژهٔ به خصوص، Love is Korea بوده و تیم طراحی، تقریبا هیچ چیز را فراموش نکرده‌اند.

همچنین ببینید:  تمام شد:‌ سلام «آقای» رئیس جمهور!

نامهٔ سرگشادهٔ SNASK به کیم جونگ-اون

این یک نامهٔ سرگشاده از آژانس تبلیغاتی سوئدی SNASK است. برای مدت زمان طولانی ما شاهد خشم و نفرت فزاینده‌ای در جهان بوده‌ایم، چیزی که ما آن را بزرگترین دشمن برای یک آیندهٔ روشن می‌دانیم. وقتی صحبت از کرهٔ شمالی شود،‌ هیچ چیز ما را خوشحال‌تر نمی‌کند جز این که روزی کشور شما رنگ دموکراسی را به خود ببیند. به هر حال مزایای این امر، فراوان است. اما مسلما تصمیم‌گیری با ما نیست. فقط تو هستی که می‌توانی این تصمیم به تغییر را بگیری. حالا ما به جای این که بنشینیم و همین طور نگاه کنیم، تصمیم گرفتیم که یک جرقه‌ای در ذهن تو ایجاد کنیم.
به عنوان یکی از دقیق‌ترین آژانس‌های تبلیغاتی در دنیا، ما یک هویت بصری و برندینگ نو برایت طراحی کردیم. ما نام برند جدید تو را «کرهٔ عشقی» گذاشتیم. بله! به همین سادگی!
وقتی از کسی متنفر باشی، او هم از تو نفرت خواهد داشت. ولی هی! می‌دانی خوبیش در چیست؟ عشق هم همین طور است! پس در نتیجه ما می‌خواهیم این هویت بصری جدید را به صورت رایگان به تو بدهیم تا عشق را نشانت دهیم. اما یک شرط دارد: به جهان ثابت کن که یک دموکراسی آزاد هستی و ما هم کمکت می‌کنیم که تا این هویت جدید را تثبیت کنی. ما حتی فایل‌ها را هم برایت فرستاده‌ایم. پس خوب می‌توانی تمرین‌هایت را یکنی! تو رهبر نخستین کشور در جهان خواهی شد که نه تنها ارزش اصلیش عشق و محبت است، بلکه در نامش هم عشق موج می‌زند! خبرمان کن اگر سوالی داشتی.
با احترام،
اسنسک

حالا شرح مراحل طراحی را از زبان SNASK می‌خوانیم:

دیزاین

ما تمام سعی‌مان را کردیم که منبع= تکنامه. به هویت فعلی کرهٔ شمالی، تغییر و تحول زیادی ایجاد نکنیم. چون به هر حال ما نمی‌خواستیم که همه چیز را از نو طراحی کنیم. پس اگر هر جا مشکلی داشتید، به ما خبر بدهید!

خب! این هویت بصری جدید کره هست که شامل رنگهای اصلی، تایپوگرافی، لوگوتایپ، پترن‌ها و البته پرچم می‌شود.

تکنامه - هویت بصری سوئدی‌ها برای کره‌ٔ شمالی

لوگوتایپ شامل دو بخش است: واژهٔ کره‌ای عشق در اندازهٔ کوچکتر و کلمهٔ Korea. نماد قلب هم در میان کار دیده می‌شود. (در اینجا از فرم زبانهٔ حرف K و O لاتین یک نیمه قلب بیرون آورده شده است.)

تکنامه -لوگوتایپ برای کره‌ٔ شمالی

نخواستیم پرچم را خیلی تغییر بدهیم، اما خب نماد قلب که باید در آن می‌بود!

تکنامه - پرچم برای کره‌ٔ شمالی

نماد عشق شما!

تکنامه - لوگو برای کره‌ٔ شمالی

کارت ویزیت‌ها را طوری طراحی کردیم که هر وقت مقامات کشورهای دیگر به دیدار شما می‌آیند، حکم باز کنندهٔ یخِ گفتگو را داشته باشند! این کارت‌ها به شما یاد می‌دهند که به کره‌ای و انگلیسی بگویید: سلام!

تکنامه - هویت بصری سوئدی‌ها برای کره‌ٔ شمالی

هر کشوری یک واحد پول مستقل دارد که حتما هم باید به هویتش بیاید. پس ما این اسکناس‌ها را برای شما طراحی کردیم.

تکنامه - اسکناس کره‌ٔ شمالی

یک سری کارت پستال هم داشته باشید که هر وقت این کمپین را به اجرا در آوردید بتوانید برای همگان بفرستید.

تکنامه - هویت بصری سوئدی‌ها برای کره‌ٔ شمالی

یونیفرم‌های رسمی خیلی کسل‌کننده هستند. پس این دکمه‌ها خدمت شما که کمی شرایط رسمی را قابل تحمل‌تر کند.

تکنامه - هویت بصری سوئدی‌ها برای کره‌ٔ شمالی

فکر کردیم که حتما هواپیمایی کره هم با جریان کلی کشور هماهنگ خواهد شد. در نتیجه این هم پیشنهاد ما برای طرح هواپیماها.

تکنامه - هویت بصری سوئدی‌ها برای کره‌ٔ شمالی

همچنین ببینید:  با تماشای این ۷ تقویم خارق‌العاده، وارد سال ۲۰۱۷ می‌شویم!

خب حالا که همهٔ موارد را مطرح کردیم، یک بار دیگر تکرار می‌کنیم که تنها شرط ما این است که تو دموکراسی را در کشورت برقرار کنی. بعد از آن می‌توانی از هویت بصری عشق که ما برایت به رایگان طراحی کرده‌ایم، استفاه کنی.

تکنامه - هویت بصری سوئدی‌ها برای کره‌ٔ شمالی

ما که نامه و بسته‌مان را پست کردیم به کرهٔ شمالی. شما هم با هشتگ loveiskorea# جهانیان را از هویت جدید این کشور و ماجرای طرح‌ها و شرط ما آگاه کنید. یا اگر دوست داشتید، تمام فایل‌های هویت بصری را دانلود کنید و عشق را بپراکنید!

دانلود هویت بصری کرهٔ شمالی دانلود فایل پی‌دی‌اف استنسیل نماد عشق!

لاوایزکُریا

avatar
تکنامه