.....

هویت بصری جدید برند Mozilla

مدت زیادی نگذشته که کمپانی موزیلا تصمیم گرفته با استفاده از اصول متن‌باز که سالهاست به آنها متعهد است، هویت بصری برند خود را به طور کامل تغییر دهد. در این مسیر مشاور تبلیغاتی جانسون بنکس، موزیلا را همراهی کرده است.

در مرحله‌ی اول ۷ اتود زیر بر اساس داستان پیشرفت موزیلا در طی این سالها طراحی شد. بلاگ موزیلا نوشته است که هم اکنون نوبت انتخاب کردن است و این انتخاب کار دشواری نخواهد بود که چه بسا کاری شیرین است.

در گام بعد موزیلا از کابرانش خواست که به نقد و بررسی و رای دادن به هر کدام از این طرح‌ها بپردازند و بگویند که کدام یک از این ۷ طرح پیشنهادی بهتر می‌تواند روح و روان موزیلا را نشان دهد. این کمپانی همچنین از موزیلاییان می‌خواهد که موارد زیر را در انتخاب‌های خود مد نظر داشته باشند. کدام طرح می‌تواند:

  • بهتر در سراسر دنیا دیده و فهمیده شود؟
  • تکنولوژی دیجیتال امروزه را به خوبی نشان دهد؟
  • قابل استفاده در نسخه‌های مختلف برای محصولات و سرویس‌های متفاوت موزیلا باشد؟
  • در طول زمان کهنه نشده و سالها تازه و موثر بماند؟ (به عنوان مثال ۵ تا ۱۰ سال)
  • کاری کند که مردم موزیلا را بهتر دیده و بشناسند؟
همچنین ببینید:  مجسمه‌های ۳ بعدی خارق‌العاده از نقاشی‌های پابلو پیکاسو
بعدی قبلی

بعدی قبلی

موزیلا در ابتدا قصد داشت که این طرح‌های هفتگانه را به ۳ عدد کاهش داده و کار را به پیش ببرد. اما تمام طرح‌ها مورد توجه عموم قرار نگرفت و در نتیجه یکی دو روز پیش موزیلا راند ۲ روند طراحی هویت بصری جدید خود را در کنفرانس دو روزه‌ی Brand New که توسط UnderConsideration برگزار می‌شود، رونمایی کرد.

در اینجا مایکل جانسون از جانسون بنکس و تیم موری از موزیلا، ۴ مسیر مختلف را برای رسیدن به هدف نهایی موزیلا ارائه کردند:

مسیر اول: پروتکل ۲٫۰

این تنها طرحی ست که از راند اول (یکی از اتودهای هفتگانه) باقی مانده است. کاملا دوست داشتنی ست، فرم جالب //: می‌تواند به راحتی منظور را برساند چرا که بخشی از نشانی هر وب سایتی در دنیاست. هوشمندانه است و به خوبی با لوگوتایپ هماهنگ شده است. شاید ایده لوگوی پنجره‌ای که در اتود آخر استفاده شده همیشه جالب نباشد، اما در اینجا می‌بینیم که پتانسیل خوبی برای خلق جلوه‌های بصری جذاب در خود دارد.

همچنین ببینید:  رنگ‌ِبرند: سایتی برای دریافت کد رنگ برند‌های مطرح در ایران

بعدی قبلی
تکنامه - موزیلا
تکنامه - موزیلا
تکنامه - موزیلا

تکنامه - موزیلا
تکنامه - موزیلا
بعدی قبلی

ادامه در صفحه بعد:

avatar
ندا
مهمان
ندا

خیلی عالیه. فقط یه سوال واقعن می‌خوان اینا رو بذارن لوگو؟؟

تکنامه