.....
تکنامه - هوش مصنوعی گوگل صداهایی خلق می‌کند که انسان تا به حال نشنیده است

هوش مصنوعی گوگل صداهایی می‌سازد که انسان تا به حال نشنیده است

جِس انجل سازی را می‌نوازد که چیزی بین ارگ هموند و کلاویکورد است. کلاسیکی از قرن ۱۸ با ریتم قرن ۲۰ و بلوز. و بعد او نشانگری را روی نمایشگر لپ‌تاپ خود جابجا می‌کند و حالا میزان ترکیب این دو ساز از ۱۵ به ۸۵ درصد به ۲۵ به ۷۵ درصد تغییر می‌کند. و این تغییر به سادگی باعث تغییر صدای نهایی با درجه‌های مختلف شباهت به یکی از سازها می‌شود.

این مانند این نیست که هر دو ساز را در کنار هم بنوازید.

این ماشین و برنامه‌اش فقط دو لایه از صدای دو ساز ایجاد نمی‌کند. بلکه یک صدای کاملا جدید بر اساس خصوصیات ریاضی نوت‌های دو ساز می‌سازد و آنها می‌توانند این کار را با هزار ساز مختلف از ویولن تا بالافون انجام دهند و صداهای بی‌شمار بسیاری خلق کنند.

در پایین تعدادی از این صداها را با هم می‌شنویم:

انجل و رزنیک بخشی از پروژهٔ Google Magenta هستند که تیم کوچکی از پژوهشگران هوش مصنوعی در این غول اینترنتی هستند که سیستم‌های کامپیوتری می‌سازند که قادر باشند هنر منحصر به خود را تولید کنند و NSynth آخرین پروژهٔ آنهاست. ماجرا از این قرار است که این پروژهٔ سازساز! برای موسیقی‌دان‌ها و آهنگسازها گسترهٔ وسیعی از ابزارهای جدید جهت ساخت موزیک فراهم کند.

از لحاظ هنری، این [پروژه] می‌تواند نتایج بسیار جالبی به بار بیاورد و از آنجایی که محصول کار گوگل است، مردم هم به دنبالش خواهند رفت.

وایرد

avatar
تکنامه