.....
تکنامه - هنر یا تبلیغات؟ ونگوگ، کونز و سزان در جدال با کردل، کلینگ و گرف!

هنر یا تبلیغات؟ ونگوگ، کونز و سزان در جدال با کِرِدل، کلینگ و گِرَف!

یکی از مزیت‌های جایزه بردن در AICP Awards این است که آگهی و تبلیغ شما یک راست وارد آرشیو دپارتمان فیلم موزهٔ هنر مدرن (MoMA) می‌شود. این درجه از اعتبار مقیاس جدیدی از فخرفروشی را به هر دست‌اندرکار دنیای تبلیغات تقدیم می‌کند! دنیای تبلیغاتی که معمولا آثار مرتبط با آن در کنار شاهکارهای دنیای هنر قرار نمی‌گیرد.

حالا ۳ ویدئوی پایین تهیه شده توسط AICP Awards در واقع دید توام با طنزی دارد به این که از هر دو طرف (هنر و تبلیغات) کدام‌ها تعداد بیشتری اثر در MoMA دارند. ما سوزان کردل را در مقابل ونسان ونگوگ، جف کلینگ را در برابر جف کونز و بالاخره جری گرف را در جدال با پل سزان داریم. در هر ۳ مورد اختلاف‌ها بسیار نزدیک است. گرف در واقع با سزان، در شمار آثار نگهداری شده در موزهٔ هنر مدرن برابر است و کردل و کلینگ هم با تفاوت کمی پشت سر ونگوگ و کونز هستند.

موزهٔ هنر مدرن (Museum of Modern Art)، یکی از مهم‌ترین موزه‌های هنرهای مدرن جهان است که در بخش منهتن، شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است. این موزه در تاریخ ۷ نوامبر ۱۹۲۹ میلادی توسط اَبی الدریچ راکفلر، همسر جان د. راکفلر جونیور و دو تن از دوستان مجموعه‌دارش به نام‌های لیلی پ. بلیس و مری کویین سولیوان تاسیس شد. از موزهٔ هنر مدرن نیویورک به عنوان تأثیرگذارترین موزهٔ مرتبط با هنرهای مدرن در جهان یاد می‌شود. کلکسیون این موزه دارای آثار هنری بی‌همتا و کم‌نظیر از هنرهای مدرن و معاصر است.

اما کمدی و طنز ماجرا آنجاست که در این ویدئوهای خود مسخره‌کن! که متن هر کدام را خود کردل، کلینگ و گرف نوشته‌اند، گنجینهٔ فرهنگی تا ابد ماندگار هنرمندان با آثار شلخته و بی‌دوام تبلیغات شلوغ و پلوغ آنها مقایسه شده است. تمام این پروژه در واقع یک کمپین تبلیغاتی از سوی AICP است برای فراخوان امسال خودش با این شعار خلاقانه و بامزه: «همین حالا ثبت نام کنین تا دستتون بیاد کدوم هنرمند مدرنیست به اندازهٔ شما با استعداده؟!»

این ویدئوها را از دست ندهید که با ادبیات خاصش به خوبی خیال همه را از مقایسهٔ واهی میان دو گروه هنرمندان و تبلیغات‌چی‌ها راحت می‌کند. جایی که خودشان به مضحکهٔ خودشان می‌پردازند، ما لازم نیست کار خاصی بکنیم :)

گفتگو دربارهٔ هنر و تبلیغات تمام شده است. حالا نوبت هنر در جدال با تبلیغات است، چرا که رقبای خلاق [هنرمندان]، در دنیای رسانه‌ها نفوذ کرده‌اند. آرشیو MoMA یک دستاورد بزرگ است و شان و مقام بی‌نظیری به هنرمندانی می‌دهد که تشنهٔ سری در دنیای خلاقان در آوردن هستند. ~ مت میلر، مدیر کل و رئیس AICP

اگر از مطالب مرتبط با تبلیغات و هنر خوشتان می‌آید بعید می‌دانیم تمایل نداشته باشید که نگاهی به این نوشته‌ها بیاندازید:

ادویک
avatar
تکنامه