.....
فلش ناشناس

هشدار پلیس در مورد دیسک های فلش

افرادی که فلش دیسکی پیدا کنن یا به طریقی به دست شون برسه و بلافاصله اونو به پورت یو اس بی کامپیوترشون متصل نکنن، خیلی کمیاب هستن. بیشتر افراد احساس نوعی رسالت بهشون دست میده که آب دست شون باشه بذارنش زمین و بدو بدو برن یه جایی یه پورت خالی پیدا کنن و فلش یافته شده رو وصل کنن بهش. حالا از روی فضولی یا انسان دوستی یا هرچی…

حالا پلیس استرالیا گزارش کرده که این هفته، تعدادی فلش دیسک توی صندوق های پستی ملت قرار داده شدن و اونام با کلی ذوق و شوق و فلش به دست راهی منزل شدن که پورت خالی پیدا کنن.

پلیس استرالیا اطلاعات دقیقی در این مورد منتشر نکرده و خیلی سربسته گفته که محتوای این فلش ها خیلی خطرناک بوده و می تونسته مشکلات زیادی برای کاربران ایجاد کنه. درسته که ما تو استرالیا نیستیم و صندوق پستی هم نداریم، { حالا از شانس من نود و هشت درصد خوانندگان این مطلب ساکن استرالیا هستن و نفری هشت تا صندوق پستی هم دارن :) } ولی اصل موضوع اینه که این موقعیت ممکنه برای هرکسی پیش بیاد و بدترین کار ممکن اینه که فلش یا حتی “سی‏‏ دی” و “دی وی دی” ناشناس رو به کامپیوتر متصل کنیم و شروع کنیم به گشت و گذار تو فولدرها و دبل کلیک روی هرچی که دم دست هست. منبع= تکنامه. به این که واقعا نمی شه حدس زد چه چیزی ممکنه روی یک دیسک ناشناس ذخیره شده باشه و حتی برای چی اونجا قرار داده شده و… بهتره که تا جای ممکن دیسک های ناشناس رو به کامپیوتر (مخصوصا در محیط های شبکه و کاری) متصل نکنیم و اگرهم ندای درونی مون اجازه نمیده، حداقل از غیر فعال بودن Autoplay مطمئن بشیم و فلش رو بلافاصله با برنامه های امنیتی اسکن کنیم و بعد از همه این مراحل، بازهم دقت کنیم که روی چه چیزی دبل کلیک می کنیم، تبدیل کردن ظاهر یه فایل اجرایی مخرب به یه فولدر زردرنگ و معصوم کار بسیار ساده ای است :)

avatar
تکنامه