.....

نوآوری دیگری از آیکیا: سر هم کردن محصولات در چند دقیقه، تنها با فشار دست

مراسم سر هم کردن و یا اسمبل و یا مونتاژ محصولات متنوع و دوست‌داشتنی آیکیا (یا به قول خود سوئدی‌ها ایکیا) دارد به تاریخ می‌پیوندد. حالا این غول دنیای ابزارآلات و مبلمان و میز و صندلی و… روش نوآورانهٔ جدیدی را معرفی کرده است که در طی آن قطعات محصولات مانند یک پازل به هم وصل می‌شوند.

تکنامه - سر هم کردن محصولات

بست جدیدی که این کمپانی ابداع کرده است wedge dowel نام دارد که باعث می‌شود قطعات مختلف محصولات چوبی، سریع‌تر و آسان‌تر به هم متصل شوند و به طور کلی نیاز به پیچ‌گوشتی، پیچ و مهره، آچار، چسب و… را بر طرف می‌کند. این نوآوری در واقع پاسخی به اعتراض‌ها و مقاومت مشتریان به روند آهسته و کند سر هم کردن محصولات و نیاز به بست‌ها و قطعات اضافی بود.

تکنامه - سر هم کردن محصولات

ما چالش‌هایی در زمینهٔ زمان و علاقه به انجام این کار [سر هم کردن محصولات] مشاهده کردیم. بنابراین با خودمان فکر کردیم چطور می‌شود اگر همهٔ آنها را کنار بگذاریم؟ ما اکنون در مرحله‌ای هستیم که می‌خواهیم تجربهٔ ساخت محصولات را تنها با ضربه‌های کوچکی برای مشتریان فراهم کنیم. ~ جسپر برودین – مدیر منابع آیکیا

تکنامه - سر هم کردن محصولات

جسپر اضافه می‌کند که توانسته است با این سیستم جدید یک مونتاژ ۲۴ دقیقه‌ای را در حدود ۳ دقیقه به پایان برساند. امروزه مردم «بیشتر اسباب‌کشی می‌کنند» و جابجا می‌شوند، «طلاق‌ها بیشتر شده، بنابراین اگر یک روز صبح مجبور به ترک خانهٔ خودتان شدید، می‌توانید تا عصر میز خود را سر هم کنید.» همچنین باید اشاره شود که در حالت فعلی اگر چندین بار یک محصول آیکیا، باز و دوباره سر هم شود، ممکن است استحکام خود را از دست بدهد.

حالا ویدئویی از مراحل کشف و خلق این نوآوری جدید را با هم ببینیم:

دیزین

avatar
تکنامه