.....

نمایش آنی، تلگراف و دیگر تغییرات در آپدیت جدید تلگرام

نمایش آنی

تلگرام در آپدیت جدیدش در نسخه 3.14 قابلیت Instant View رو اضافه کرده. راهی برای نمایش مطالب موجود در سایت های معروف با سرعت خیره کننده! هم در زمان لود شدن صرفه جویی میکنه و هم در حجم دیتای مصرفی. تقریبا چیزی مشابه روشی که گوگل با پروژه Google AMP انجام داده. این قابلیت فعلا برای مطالب سایت های معروف مثل TechCrunch و Medium فعال شده و کم کم برای بقیه سایتها فعال میشه. در پیش نمایش لینک این سایت ها از این بعد دکمه Instant View ظاهر میشه که با زدنش کل مطالب اون لینک رو به شکل سریعی به شما نشون میده.

4233a17be835481dc4

همچنین ببینید:  آپدیت تلگرام: ماسک، ساخت گیف و فوتو ادیتور ۲٫۰

تلگراف

قابلیت بعدی، سیستم انتشار محتوا به اسم تلگراف هستش که از عکس، لینک، Markdown و… پشتیبانی میکنه و . با انتشار مطالبتون در این سایت و شیر کردن لینک اون مطلب در تلگرام دکمه Instant View به پیش نمایش اون اضافه میشه که با زدنش به محتوای اصلی هدایت میشین. چنین سیستمی به کانال ها ازادی بیشتری در انتشار مطالب میده و چیزی مشابه تجربه نوشتن وبلاگ را به برای اونها به وجود میاره.

جستجو براساس تاریخ

همچنین در این آپدیت برای سادگی پیدا کردن یک پیام خاص در چت هنگام زدن گزینه Search یک دکمه جدید با آیکون تقویم براتون ظاهر میشه که با انتخاب تاریخ مد نظر پیام های رد و بدل شده در اون تاریخ رو براتون نشون میده. متاسفانه این قابلیت برای تاریخ های اینده کار نمیکنه، پس ازش انتظار پیش بینی پیام های اینده رو نداشته باشین!

a1f69dca2b7e762940

گروه‌های مشترک

و مشابه واتس اپ از این به بعد در پروفایل هر کس اگر در گروهی مشترکی با اون شخص باشین در قسمت Groups in Common اون گروه یا گروه ها رو به شما نشون میده.

تغییرات دیگر

در قسمت استیکرهای اخیر استفاده شده هم از این به بعد میتونین به پک یک استیکر خاص از اون همونجا دسترسی داشته باشین.

و تلگرام برای یکی کردن قابلیت های iOS و اندروید، قابلیت های این دو نسخه رو تا حد امکان یکی کرده و قابلیت های زیر رو به دوتاشون اضافه کرده:
– طراحی جدید در هنگام تشکیل گروه
– طراحی جدید در قسمت نوتیفیکیشن های دریافت شده از تلگرام
– در نسخه iOS اگر رو تلگرامتون رمز گذاشته باشین در قسمت تسک منیجر گوشی صفحه چت نمایان نمیشه.
– بهبود سرعت دوربین در گرفتن عکس و ویدیو
– بهبود فشرده سازی ویدیو برای کاهش حجم اونها
– و بهبود قابلیت ویرایش پیام ها و اضافه کردن کپشن به عکس ها

همچنین ببینید:  اینستاگرام قابلیت ویدیوهای زنده را معرفی کرد

تلگرام

avatar
تکنامه