.....
تکنامه - نخستین ساعت هوشمند جهان با خط بریل برای نابینایان

نخستین ساعت هوشمند جهان با خط بریل برای نابینایان

این ساعت که مشخصا برای افراد نابینا طراحی شده است Dot نام دارد و رویکرد جدیدی برای اعلام زمان در پیش گرفته است. تا پیش از این ساعتهای مخصوص نابینایان بیشتر بر روی استفاده از صدا متمرکز شده بودند در حالی که دات رسما حروف بریل را نشان می‌دهد. این صفحهٔ مدور زیبا می‌تواند تا ۴ کاراکتر را تولید کند. به همین دلیل ساعتی که در پایین مشاهده می‌کنید، نخستین ساعت هوشمند بریل است.

تکنامه - نخستین ساعت هوشمند جهان با خط بریل برای نا بینایان

همچنین ببینید:  اختراع خلاقانهٔ سامسونگ برای نابینایان: چاپ برجسته با جوهر قابل لمس

به نظر می‌رسد که طراحی این ساعت ساده بوده باشد، اما کمپانی Dot حدود ۳ سال را صرف تحقیق و توسعهٔ این محصول خود کرده است. آنها باید راهی پیدا می‌کردند که از این زبانه‌های ریز و ظریف به خوبی محافظت کنند. علاوه بر خواندن ساعت، کاربران این ساعت همچنین می‌توانند با دکمه‌های کناری پیام نیز ارسال کنند.

مدیر عامل و ینیانگذار Dot یعنی Eric Kim وقتی با دیدن همکلاسی نابینای خود که مجبور بود ده‌ها کتاب ضخیم بریل را با خود همراه بیاورد، به این فکر افتاد. او «متعجب شد» هنگامی که متوجه شد این دانشجو نمی‌تواند از مزایای تکنولوژی بهره ببرد. «هنگامی که بسیاری از محصولات برای قشر اکثریت طراحی می‌شود، دوستان ما که در میان گروه‌های با مشکل بینایی قرار دارند، نمی‌توانند از آنها استفاده کنند.»

این ساعت از ماه مارچ سال ۲۰۱۷ به ۱۴۰٫۰۰۰ نفری که از طرح آن پشتیبانی مالی کرده بودند، ارسال می‌شود که ممکن است یک سال به طول بیانجامد و پس از آن برای آنها که پیش‌خرید نکرده بودند نیز یک بستهٔ ۱۰۰۰ تایی فراهم شده که در فروشگاه‌های لندن به قیمت ۳۲۹ دلار عرضه خواهد شد.

تکنامه - نخستین ساعت هوشمند جهان با خط بریل برای نابینایان

مای‌مدرن‌مت

avatar
تکنامه