.....

موتور جستجوی پروژه‌های Open Source برای توسعه‌دهندگان و طراحان وب

میلیونها پروژهٔ متن‌باز یا Open Source در سراسر وب وجود دارد و روز به روز بر تعدادشان نیز افزوده می‌شود. توسعه‌دهندگان هم که شیفتهٔ این نوع منابع هستند. اما چطور می‌توان در میان این تعداد پروژه، به عنوان مورد نظر خود دست پیدا کرد؟ خب سایتی که امروز در تکنامه به شما معرفی می‌کنیم، راه حل این پرسش است. Libraries.io در میان ۱٫۸ میلیون پروژه جستجو انجام می‌دهد و از همه مهم‌تر این که به طور کامل رایگان است.

جستجو در میان منابع معتبری مانند npm ،bower ،Packagist، افزونه‌های وردپرس و… صورت می‌پذیرد و نتایج می‌توانند بر اساس منابع، زبان برنامه‌نویسی، لایسنس و یا کلیدواژه مرتب شوند. به عنوان مثال شما می‌توانید تمام پروژه‌های با لایسنس MIT license projects یا آنهایی که با زبان جاوا اسکریپت نوشته شده‌اند و نیز ترکیبی از هر دو فـیلتـر‌ را اعمال کنید. انتخاب‌های شما رسما بی‌شمار هستند. همچنین محبوب‌ترین‌ها و آخرین پروژه‌ها و نیز پرطرفدارترین‌ها در GitHub نیز می‌توانند به راحتی یافت شوند.

تکنامه - موتور جستجوی پروژه‌های Open Source برای توسعه‌دهندگان و طراحان وب

البته هنوز تمام نشده است. هر نتیجهٔ جستجو، لینکهای متفاوتی از پروژه مانند repo و وبسایت و… را به شما ارائه می‌کند. همچنین شما می‌توانید به library page هر نتیجه بروید و از آنجا سابقه‌ها را بررسی کرده و نیز با اکانت گیت‌هاب خود مشترک ایمیلی نسخه‌های آینده شوید. نیز می‌توانید مستقیم به Libraries API رفته و با موتور خود Libraries.io اپ خود را بسازید.

بی‌شک این سایت با امکاناتش، بهترین موتور جستجو در میان پروژه‌های Open Source و منبع مناسبی برای برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان است.

همچنین ببینید:  ۱۸ ابزار و افزونهٔ مفید برای توسعه‌دهندگان

هونگ‌کیات

avatar
تکنامه