.....
تصاویر محرمانه

مخفی کردن تصاویر در آیفون و آیپد

در حال حاضر اینکه هرکسی موبایلش رو بده دست دیگران و بگه: نگاه کن… نگاه کن… ببین چه عکسهایی گرفتم… یا مثلا دیروز رفته بودیم فلان جا، ببین چقدر مناظر چشم نوازی داره و… خیلی معمول هست. اما ممکنه بین این تصاویر (که قطعا همه شون از مناظر و زیبایی های طبیعت تهیه شدن) تصاویری باشه که نخوایم دیگران در حین موبایل نوردی، اونا رو ببینن. مثلا شونصد تا عکس از غذاهای متنوع توی رستوران گرفتین، چندتا عکس هم از نون و پنیر و سبزی که دیشب به عنوان شام خوردین، قاطی شون هست. حتی ممکنه تصاویری از نون و رب گوجه به عنوان ناهار ثبت کرده باشین :) و خب مایل نیستین صورتی که با سیلی سرخ شده رو اینطوری به فنا بدین، در نتیجه لازمه که اون عکس های واقع گرایانه مخفی بشن. حالا ما مثال مثبت اغذیه ای زدیم، دیگه بقیه مثال ها رو به تخیل شما عزیزان واگذار می کنیم:)

همچنین ببینید:  چطور با یک کلیک، همه را در توئیتر Unfollow کنیم؟

مخفی کردن تصاویر

برای مخفی کردن تصاویر بدون یاری طلبیدن از اپ های دیگه، کافیه اپ Photos رو باز کنین یکی بزنین توی سر تصاویری که می خواین مخفی کنین (یعنی تپ کنین) و بعد گزینه ی اشتراک (Share) رو که با علامت فلش رو به بالا مشخص شده، در پایین و سمت چپ صفحه انتخاب کنین و در نهایت گزینه ی مخفی کردن (Hide) رو تپ کنین، یه پیامی برای تایید باز میشه که اونجام Hide Photo رو انتخاب کنین.

مخفی کردن تصاویر در آی او اس

حالا چطوری عکسام رو از حالت مخفی خارج کنم؟

عکس هایی که با روش بالا مخفی کردین، به آلبوم جدیدی به اسم Hidden منتقل میشن و در حالت عادی ریخت و قیافه شون رو نمی بینین :) برای خارج کردن این عکسها از حالت مخفی باید مجددا به اپ Photos قسمت Albums برین و آلبوم Hidden رو پیدا کنین. احتمالا لازمه که یه خورده به سمت پایین حرکت کنین تا آلبوم Hidden رویت بشه :) بقیه ی مراحل هم که مشخصه. وارد آلبوم Hidden میشین و عکس مورد نظر رو انتخاب می کنین و روی گزینه ی اشتراک (Share) که با فلش رو به بالا مشخص شده تپ می کنین و گزینه ی Unhide رو انتخاب می کنین.

همچنین ببینید:  پیروزی تاریخی سامسونگ بر اپل در دیوان عالی و تحول در حق ثبت دیزاین

نمایش تصاویر در آی او اس

اگه تمام عکسهای مخفی شده رو از حالت مخفی خارج کنین، آلبوم Hidden به طور خودکار حذف میشه که اصلا مهم نیست، چون اگه بازم عکسی رو مخفی کنین، خودش ایجاد میشه :)

 البته این روش خیلی ساده ای برای مخفی کردن تصاویر بود که ممکنه کار شما رو راه بندازه، ولی منبع= تکنامه. به اینکه ممکنه بعضی از کاربران با این لوس بازیا راضی نشن :) دو تا اپ هم معرفی می کنیم که شاید اونا مشکل رو برطرف کنن: Private Photo Vault و Keep Safe Photo Vault . برای مشاهده توضیحات بیشتر و اسکرین شات و دانلود می تونین روی لینک ها کلیک کنین.

دیجیتال ترندز+تکنامه

avatar
تکنامه