.....

لوگو و هویت بصری سایت The Verge هم به روز شد

تکنامه - تغییر لوگو و هویت بصری The Verge

حتما همین حالا دارید از خودتان می‌پرسید این یک معماست؟ اینها که فرقی ندارند! کمی صبر و تحمل بفرمایید. به آنجایش هم می‌رسیم! :)

تمام علاقه‌مندان به تکنولوژی و رسانه و دنبال‌کنندگان اخبار موبایل و کامپیوتر، سایت The Verge را می‌شناسند. این شبکهٔ خبری و اطلاع‌رسانی محبوب آمریکایی در سال ۲۰۱۱ شروع به کار کرد. سایتی که دارای رتبهٔ الکسای ۵۱۲ در جهان است، توسط Vox Media اداره می‌شود و دفاتری در منهتن نیویورک دارد. این شبکه، دربارهٔ محصولات جدید دنیای تِک و دانش می‌نویسد، نقد و بررسی‌های مفصلی منتشر می‌کند و پادکست و برنامهٔ تفریحی مخصوص خودش را هم دارد. محتوای این شبکه به کمک تبلیغات و حمایت مالی، به روز و توسط مدیر مسئول Nilay Patel و سردبیر Dieter Bohn اداره می‌شود.

The Verge در سال ۲۰۱۲ برنده‌ٔ ۵ جایزهٔ Webby Awards شامل بهترین نوشتار، بهترین پادکست برای Vergecast، بهترین طراحی بصری، بهترین سایت خدمات الکترونیکی و بهترین اپلیکیشن خبری برای موبایل شد.

لوگوی قبلی خیلی حال و هوای دههٔ هفتادی Herb Lubalin طور داشت! آن ظاهر عجیب و غریب حروف توانست از طرف دیگر، یک فضای خاص و متفاوت به این شبکه بدهد. شاید یکی از دلایلش این بود که آن قدر کیفیت مطالب و تولیدات رسانه‌ای‌شان بالا بود که مواردی از این دست، توسط مخاطبانشان به راحتی پذیرفته می‌شد.

همچنین ببینید:  هویت بصری جدید برند Mozilla

تکنامه - The Verge Logo

اما لوگوی جدید که حالا دیگر رسمی‌تر و از زبانه‌های حروف رها شده است، بزرگترین تغییرش در صاف و یکراست کردن R است. این فرم جدید R که نه کاملا سنتی و کهن است و نه مانند حروف هندسی یکی دو سال اخیر، در واقع در عالم برزخ گیر افتاده است! بد نیست، اما خوب هم در نیامده است. خب! برای شما که تصمیم دارید همین حالا این صفحه را ببندید و زیر لب می‌گویید که «خب حالا! یه R عوض شده دیگه!» باید عرض کنم که داستان فقط لوگو نیست. سایت و طراحی حروف و اینها هم هست! در سایت The Verge حالا نوارها و طیف‌های نارنجی جیغ دههٔ ۸۰  میلادی رژه می‌روند. این هم می‌توانست خوب باشد، البته اگر درست انجامش می‌دادند و این قدر تند و تیز نمی‌گرفتندش! کار را باید به کاردان سپرد. به راحتی می‌توان گفت که بخش بالایی و هدر سایت، با رنگ‌های تیره و فضای شلوغش، یک فاجعهٔ تمام عیار است!

تکنامه - تغییر لوگو و هویت بصری The Verge

آزار دهنده‌ترین بخش در سایت، آن زوایای ۴۵ درجه‌ای‌ست که مثلا برای فرم دادن به تیترها و نقل قول‌ها استفاده شده است. به طور کلی سعی کرده‌اند حالی به خودشان و ما بدهند، اما به طرز غریبی، یکی دو جای کار می‌لنگد!

به ورج ۳ خوش آمدید!

اول اینکه، لوگوتایپ ما اندکی تغییر کرد و تر و تمیز شد تا در اندازه‌های کوچکِ نمایشگرهای موبایل هم به خوبی دیده شود. همچنین لوگوی مثلثی ما رنگهای تازه‌ای به خود گرفت. نحوهٔ قرارگیری بخش‌ها و طراحی‌شان هم تغییر کرد. سیستم دیزاین جدید ما که Pathways نام دارد از عناصر موجود در صفحات سایت تا گرافیک متحرک در ویدیو‌ها و نیز سازه‌های فیزیکی در نمایشگاه‌ها و رویدادهایی که ورج در آنها حاضر می‌شود را در بر می‌گیرد. همه چیز طوری طراحی شده که یک فضای نئونی رویایی را با رنگ‌های روشن و از طریق وهم و خیال ایجاد کند. همچنین فونت‌هایمان را نیز تغییر داده‌ایم: از DIN Condensed به Heroic و از Adelle به Adelle Sans. سعی کردیم که با رسیدن به خوانایی بیشتر در همهٔ نمایشگرها، هویت سابق خودمان را هم حفظ کنیم. – از بیانیهٔ رسمی The Verge

تکنامه - تغییر لوگو و هویت بصری The Verge

در انتها برای این که روزمان زیباتر شود، نگاهی به دست‌اندرکاران و نویسندگان و برنامه‌سازان و تولیدکنندگان محتوای The Verge می‌اندازیم.

همچنین ببینید:  تغییر لوگو و هویت بصری CloudFlare

آندرکانسیدریشن و تکنامه

avatar
تکنامه