.....
تکنامه - لوگو و شعار جدید برای برند ۳۰ سالهٔ مک‌آفی

لوگو و شعار جدید برای برند ۳۰ سالهٔ مک‌آفی

مک‌آفی، تاسیس شده به سال ۱۹۸۷ یک سازمان جهانی با سابقهٔ ۳۰ ساله و برند شناخته شدهٔ جهانی معرف خلاقیت، همکاری و اطمینان است. دستاوردهای شاخص مک‌آفی نتیجهٔ سالها پژوهش در زمینهٔ آسیب‌پذیری و تهدیدات جدی، خلاقیت در تولید محصولات و ارائهٔ برندی‌ست که برای اشخاص، سازمان‌ها و دولت‌ها نمایانگر اطمینان بوده است.

با الهام از گذشتهٔ پر افتخارمان، لوگوی جدید ما با بهره بردن از دو فریم در هم رفته، یک سپر متحد و باز را نشان می‌دهد. عنصری که مدتها نشانهٔ برند مک‌آفی بوده است. این طراحی جدید، باور ما را به خوبی نشان می‌دهد که همان «قدرت در کنار هم» است. مفهومی که آنچنان در هویت برند جدید مک‌آفی مهم است که آن را به شعار خودمان تبدیل کردیم. یک طیف رنگ قرمز جدید که هم نماد مک‌آفی بوده و هم نمایانگر قدرت است، یادآور تعهد همیشگی ما به محیط امن سایبری است که در بیش از دو دههٔ گذشته به آن مشغول بوده‌ایم. ~ بیانیهٔ مطبوعاتی مک‌آفی

در اینجا لازم است اشاره کنیم که برند مک‌آفی از سال ۱۹۸۷ دستخوش تغییرات و خرید و فروش‌هایی شد و حتی جان مک‌آفی در ۱۹۹۴ از شرکت خودش استعفا داد. آخرین تحول بزرگ مک‌آفی هم خریده شدن آن توسط اینتل در سال ۲۰۱۴ بود که نام مک‌آفی سکوریتی را به اینتل سکوریتی تغییر داد. گرچه لوگوی قرمز رنگ همچنان پا بر جا بود. اما حالا و در سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ گویا دوباره برند و نام مک‌آفی آزاد شده و این عنوان بر روی آن نقش بسته است. احتمالا این خبر خوشی برای جان مک‌آفی نیست، چرا که او پس از حذف نام خودش در سال ۲۰۱۴، ابراز خوشحالی کرده بود که دیگر اسمش در کنار «بدترین نرم‌افزار کرهٔ زمین» قرار ندارد!

خب این همه مقدمه برای این که به اصل لوگوها برسیم: لوگوی قبلی: خوب بود. لوگوی جدید: خوب است! طراحی مینی‌مال لوگوی جدید بهتر است اما لوگوی قبلی هم در نشان دادن فرم سپر موفق بود. لوگوتایپ جدید کمی آزاردهنده است و نمی‌توان با اطمینان گفت که تایپوگرافی آرت‌دکو برای این برند مناسب باشد. اما حرف اول M و فرم سپر هر دو هماهنگ و شبیه هم هستند که شاید امتیازی به حساب بیاد به نسبت لوگوی قبلی. این تغییرات در واقع در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ شروع شده بود اما به دلایلی که مشخص نیست بیانیهٔ رسمی و اعلام تغییر لوگو همین چند روز پیش منتشر شد. این هم انیمیشن مرد افکن لوگوی جدید مک‌آفی:

آندرکانسیدریشن + تکنامه

avatar
تکنامه