.....

بازسازی یکی از عجایب هفتگانه در چین: جنگلی معلق در میان هتل

حتما تا به حال اسم «باغ‌های معلق بابِل» به گوشتان خورده است. این باغ‌ها به عنوان یکی از عجایب هفتگانهٔ جهان انتخاب شده‌اند و تاریخ ساختشان به ۶۰۰ سال پیش از میلاد بر می‌گردد. اما حالا معماران ایتالیایی Stefano Boeri Architetti تصمیم گرفتند درخت‌ها و گیاهانی که در مجموع یک جنگل تشکیل می‌دهند را در میان طبقات یک هتل در Guizhou چین جای بدهند! چیزی شبیه به همان باغ‌های معلق اما در قرن بیست و یکم. این هتل ۳۱٫۲۰۰ متر مربعی در منطقه‌ای واقع شده است که توسط نشریهٔ نیویورک‌تایمز جزو بهترین مقاصد گردشگری دنیا در سال ۲۰۱۶ انتخاب شده بود.

امیتیس دختر ایشتوویگو و نوهٔ هُوَخشَترَه (پادشاهان ماد) با بخت‌النصر ازدواج کرد تا میان دو قوم صلح پایدار برقرار گردد. سرزمین ماد که آمیتیس از آن می‌امد سرزمینی سرسبز و کوهستانی و پوشیده از گیاهان و درختان مختلف بود ولی سرزمین بابل در منطقه‌ای مسطح و فلاتی خشک قرار گرفته بود. یکی از دلایل بیماری آمیتیس هم دوری او از سرزمین خوش آب و هوای خود بود بنابراین بخت‌النصر تصمیم گرفت باغهای معلق بابل را در ارتفاع برای همسر خود بسازد. ~ ویکی‌پدیا

در درون این هتل، ۲۵۰ واحد اقامتی برای مراجعه‌کنندگان در نظر گرفته شده و تجهیزات رفاهی مانند رستوران، اتاق کنفرانس، مناطق VIP، سالن ورزشی و… نیز در دسترس ساکنان این جنگل معلق قرار گرفته است.

هدف نهایی همزیستی است. پایداری و ثبات فقط در حفظ انرژی نیست، بلکه به تنوع زیستی گسترده‌تری نیز بستگی دارد. همزیستی بین انسان، معماری و طبیعت ثبات واقعی است.

همچنین ببینید:  جعبه شکلات Godiva که می‌تواند ۴ بار هدیه داده شود!

تکنامه - بازسازی یکی از عجایب هفتگانه جهان: جنگل معلق در هتل تکنامه - بازسازی یکی از عجایب هفتگانه جهان: جنگل معلق در هتل

آرک‌دیلی

این را هم ببینید

تکنامه - دانلود رایگان بیش از ۵۰ میلیون فایل دیجیتالی از آثار هنری اروپایی

دانلود بیش از ۵۰ میلیون فایل دیجیتالی از آثار هنری اروپایی

در ادامهٔ پست‌های دانلودی از مجموعه آثار هنری و دیجیتالی و فایلها که تعدادی از …

avatar
تکنامه