.....

بازسازی یکی از عجایب هفتگانه در چین: جنگلی معلق در میان هتل

حتما تا به حال اسم «باغ‌های معلق بابِل» به گوشتان خورده است. این باغ‌ها به عنوان یکی از عجایب هفتگانهٔ جهان انتخاب شده‌اند و تاریخ ساختشان به ۶۰۰ سال پیش از میلاد بر می‌گردد. اما حالا معماران ایتالیایی Stefano Boeri Architetti تصمیم گرفتند درخت‌ها و گیاهانی که در مجموع یک جنگل تشکیل می‌دهند را در میان طبقات یک هتل در Guizhou چین جای بدهند! چیزی شبیه به همان باغ‌های معلق اما در قرن بیست و یکم. این هتل ۳۱٫۲۰۰ متر مربعی در منطقه‌ای واقع شده است که توسط نشریهٔ نیویورک‌تایمز جزو بهترین مقاصد گردشگری دنیا در سال ۲۰۱۶ انتخاب شده بود.

امیتیس دختر ایشتوویگو و نوهٔ هُوَخشَترَه (پادشاهان ماد) با بخت‌النصر ازدواج کرد تا میان دو قوم صلح پایدار برقرار گردد. سرزمین ماد که آمیتیس از آن می‌امد سرزمینی سرسبز و کوهستانی و پوشیده از گیاهان و درختان مختلف بود ولی سرزمین بابل در منطقه‌ای مسطح و فلاتی خشک قرار گرفته بود. یکی از دلایل بیماری آمیتیس هم دوری او از سرزمین خوش آب و هوای خود بود بنابراین بخت‌النصر تصمیم گرفت باغهای معلق بابل را در ارتفاع برای همسر خود بسازد. ~ ویکی‌پدیا

در درون این هتل، ۲۵۰ واحد اقامتی برای مراجعه‌کنندگان در نظر گرفته شده و تجهیزات رفاهی مانند رستوران، اتاق کنفرانس، مناطق VIP، سالن ورزشی و… نیز در دسترس ساکنان این جنگل معلق قرار گرفته است.

هدف نهایی همزیستی است. پایداری و ثبات فقط در حفظ انرژی نیست، بلکه به تنوع زیستی گسترده‌تری نیز بستگی دارد. همزیستی بین انسان، معماری و طبیعت ثبات واقعی است.

همچنین ببینید:  دانلود فونت Georgies Typewriter

تکنامه - بازسازی یکی از عجایب هفتگانه جهان: جنگل معلق در هتل تکنامه - بازسازی یکی از عجایب هفتگانه جهان: جنگل معلق در هتل

آرک‌دیلی

avatar
تکنامه