.....

طراحی جدید اسکناس ۵ پوندی اسکاتلند به سفارش بانک سلطنتی

حالا کشور اسکاتلند اسکناس‌های جدیدی دارد. طرح‌های جدید یک خیز مفهومی بلند نسبت به طرح‌های قدیمی هستند. در روند طراحی این اسکناس‌ها که به سفارش بانک سلطنتی اسکاتلند، بیش از ۱۰۰۰ نفر از مردم این کشور به شیوه‌های مختلف مانند شرکت در کارگاه‌ها، نظرسنجی‌ها و گروه‌های آنلاین بحث و تبادل نظر که توسط Nile برگزار شد، در این پروژه همراهی کردند. سپس آژانس تبلیغاتی O Street کار انسجام و هدایت نظرها و طراحی مفهوم جدید را به عهده گرفت.

پس از مراحل بالا تیم طراحی به دو مفهوم اصلی رسید که از آنها بتواند به مدیریت خلاقهٔ پروژه برسد: بافت طبیعت و چرخهٔ آب. اتودها توسط Timorous Beasties و Stuco زده شد و چاپخانه‌ٔ مسئول مورد مشورت قرار گرفت تا اطمینان حاصل شود که همهٔ طرح‌های نهایی قابلیت اجرا شدن هم داشته باشند. سپس جلسات متعدد، بازبینی‌ها، آزمون‌ها و بررسی تکنیک‌های چاپ همه سپری شد تا اسکناس نهایی تولید شود.

همچنین ببینید:  با این سکه مسی زیبا چه طور پول خرج کنیم؟

همچنین خوب است بدانیم که پرترهٔ روی اسکناس متعلق به Nan Shepherd، رمان‌نویس و شاعر اسکاتلندی‌ست و این اسکناس‌ها پلیمری هستند و بنابراین می‌توانند صفحهٔ گرامافون پخش کنند. چاپ نهایی هم توسط De La Rue صورت گرفت.

فورپرینت‌آنلی

دیدگاه شما چیست؟

avatar
جاوید ایزدفر
مهمان

خیلی زیباست!
کاشکی میشد توی ایران هم برای اسکناس‌های تومان جدید از این روش استفاده کنن!

تکنامه