.....
تکنامه - ابتکار طراحان ایرانی: ماشین ظرفشویی عمودی

ابتکار ۲ طراح ایرانی: ماشین ظرفشویی عمودی

ماشین‌های لباسشویی که از بالا باز می‌شدند حتی پیش از ماشین‌هایی که از جلو باز می‌شوند، آمده بودند. کارآمد بودند، استفاده از آنها ساده بود و هنوز هم به کار می‌روند. خب چرا همین ایده برای ماشین‌های ظرفشویی به کار نرود؟ تمام ماشین‌های ظرفشویی از جلو باز می‌شوند که به این معنی است که از لحاظ طراحی در جلویی باید کاملا در برابر خروج آب مستحکم شده باشد که این کار چندان هم ارزان تمام نمی‌شود. همچنین فضای زیادی نیاز دارید تا بتوانید در ماشین را باز کنید.

ماشین ظرفشویی محسن و بهزاد این دو مشکل را بر طرف می‌کند. آنها مشکل کمبود فضا مخصوصا در خانه‌های آپارتمانی امروز را با طراحی عمودی ماشین رفع کرده‌اند و همچنین دیگر نیازی به تمهیداتی برای عدم خروج آب از در جلویی نیست. و این امتیاز اضافی را هم داشته باشید که نباید هر بار موقع پر و خالی کردن ماشین، خم شوید! الان دارید با خودتان فکر می‌کنید این که خیلی ساده است و چیز خاصی نیست؟ به این هم فکر کنید که در تمام این سالها، این ایده به ذهن هیچکس دیگری نرسیده بود.

بهزاد طاهری یکی از طراحان و دیگر طراح این ماشین، محسن جعفری ملک است که جوایز iF Design Award و Red Dot Design Award از جمله دستاوردهای اوست.

حالا ببینیم که این ماشین به زبان تصویر چه طور است؟

همچنین ببینید:  پوسترهای خارق‌العاده از کارگردانان سینما به همراه شخصیت‌های فیلم‌هایشان

فوق العاده ساده؟ به طرز ساده‌ای فوق‌العاده؟ یا هردو!

یانکودیزاین
avatar
هوشیار
مهمان
هوشیار

البته به نظر شخص بنده ماشین ظرف شویی به اندازه کافی کاربردی نیس و فعلا جز تجملاته
شایدم پولشو نداریم انو گفتم
بهرحال دوستان خیلی خوب و روش فکر کردن.. عاااااالیه ..

تکنامه