.....
تکنامه - سیستم مدیریت فایل اپل

سیستم مدیریت فایل برای iOS در راه است؟

یکی دیگه از کنفرانس های بزرگ اپل بزودی شروع میشه و حالا یکی از افراد پیگیر عرصه ی فناوری اپلی، توی اپ استور، صفحه ای برای اپی به اسم Files پیدا کرده. البته این صفحه اطلاعات زیادی نداره ولی آیکونی که براش در نظر گرفته شده، آیکون فولدری هست که توی محصولات اپل ازش استفاده میشه…

از ظواهر امر میشه اینطوری حدس زد که ممکنه بالاخره سیستم مدیریت فایل به سیستم عامل iOS اپل بیاد، چیزی که از سال 2007 و اولین آیفون، وجود نداشته و تابحال تمام تلاش اپل بر این بوده که کاربر رو از ارتباط مستقیم با فایلها دور نگه داره و استفاده از فایلها رو از توی اپ های مختلف و سرویس ابری در اختیارش بذاره. سیستم ابری اپل (iCloud) چیزی شبیه به ساختار فایلی داره، ولی برای استفاده ازش فایلها باید در محیط ابری ذخیره بشن، موضوعی که در سیستم عامل رقیب یعنی اندروید، کاملا آزاده و برنامه های مختلف و همینطور برنامه های مدیریت فایل میتونن به فایل های روی دستگاه و همینطور سرویس های ابری دسترسی داشته باشن. به عنوان مثال توی اندروید کاربر میتونه با برنامه های مدیریت فایل (مثل ES File Explorer یا برنامه های مدیریت فایل سامسونگ و ال جی و…) به ساختار فایل حافظه گوشی دسترسی داشته باشه و مستقیما وارد فولدرهای مختلف دستگاه بشه و فایل ها و فولدرها رو باز کنه، کپی کنه، انتقال بده، حذف کنه، تغییر نام بده و ….

همچنین ببینید:  جزیره خورشیدی تسلا

مدتهاست که این انتظار از شرکت اپل وجود داره که تغییرات مثبتی توی سیستم عاملش ایجاد کنه و یکی از چیزهایی که کاربران زیادی منتظرش هستن، همین سیستم مدیریت فایل هست. بهرحال باید یه مقدار دیگه منتظر بود و دید که این صفحه مشکوک به برنامه مدیریت فایل منتهی میشه، یا ماجرا چیز دیگه است. ولی اگه سیستم مدیریت فایل به iOS بیاد، بازم یکی از دیدگاه های استیو جابز که معتقد بود: “سیستم مدیریت فایل چیزی نیست که کاربران عادی ازش استفاده کنن” زیر سوال میره، که فکر نمی کنم کاربران اپل زیاد با این موضوع مشکلی داشته باشن و احتمالا داشتن فایل منیجر رو به این حرفها ترجیح میدن :)

د ورج +تکنامه

avatar
تکنامه