.....

سورس کد تمام افزونه‌های گوگل کروم؛ بدون نیاز به نصب کردن

یکی از بهترین راه‌ها برای آموختن کدنویسی، تمرین و یادگیری از پروژه‌های انجام شده توسط دیگران است. گیت‌هاب این کار را برای هر زبان برنامه‌نویسی که تصورش را بکنید ساده کرده است. اما برای پروژه‌های چند زبانه مانند افزونه‌های گوگل کروم منابع زیادی در دستری نیست.

اینجا جایی‌ست که CRX Extractor به فریاد می‌رسد! ایشان یک اپلیکیشن تحت وب هستند که تمام سورس کد یک افزونهٔ کروم را از دل و روده بیرون می‌کشند و تحویل شما می‌دهند. رایگان.

تکنامه - سورس کد تمام افزونه‌های گوگل کروم؛ بدون نیاز به نصب کردن

بهترین بخش ماجرا هم اینست که شما حتی لازم نیست که افزونه را نصب کنید. فقط نشانی و لینک افزونه را از اینجا پیدا کرده و در سایت بالا وارد کنید. همچنین شما می‌توانید یک فایل CRX را دانلود کرده و آن را مستقیم در سایت آپلود کنید.

اگر همهٔ مراحل را انجام دادید و بر روی Get started کلیک کردید و هیچ اتفاقی نیفتاد، غیر فعال کردن Ad blocker را امتحان کنید.

مراحل زیادی در پشت پرده اتفاق می‌افتد تا نتیجه حاصل شود. البته شما خودتان هم می‌توانید این کار استخراج سورس کد را انجام دهید، اما خب مسلما بیشتر زمان می‌برد و حالا که این وب‌اپ هست چرا باید این کار را بکنید؟ چرا چرخ را دوباره اختراع کنیم؟ چه کاریه؟

مانند تمام پروژه‌های مفید دیگر این اپلیکیشن وب هم به صورت آزاد و متن‌باز بر روی گیت‌هاب قرار گرفته است. بنابراین بعدش با شما که قصد دارید با سورس کد اپلیکیشنی که به شما سورس کد دیگر افزونه‌ها را می‌دهد چه کنید :)

بهتر است که از این اپلیکیشن و خدماتش در جهت یادگیری و تمرین بر روی این که افزونه‌های گوگل کروم چگونه ساخته و امن می‌شوند بهره ببرید. هیچ منبع دیگری بهتر از این نیست که به کدهای نوشته شده توسط حرفه‌ای‌ها نگاه شود. CRX Extractor این امکان را به خوبی برای شما فراهم کرده است.

هونگ‌کیات

avatar
تکنامه