.....
اثر انگشت

سنسور اثر انگشت در صفحه نمایش

سینپتیکس سنسور اثر انگشت جدیدی معرفی کرده که میتونه زیر شیشه موبایل ها و تبلت ها نصب بشه و با استفاده از اون دیگه احتیاجی به دکمه مجزا یا ترکیبی برای استفاده به عنوان سنسور اثر انگشت نیست.

اگه این سنسور درست عمل کنه، یکی از مشکلات بزرگ گوشی ها و تبلت ها برطرف میشه و اون مشکل چیزی نیست جز دکمه های زشت و بی ریختی که برای استفاده از سنسور اثر انگشت مجبوریم تحمل شون کنیم :)

البته این محصول جدید مزایای دیگه ای هم داره. به عنوان مثال چون زیر صفحه نمایش قرار میگیره، در نتیجه رطوبت و آب هم روش تاثیری نداره و با یه گوشی ضدآب میتونین علاوه بر رسیدگی به کارهای روزانه در وان حمام، از اثرانگشت برای راحتی هرچه بیشتر استفاده کنید. خب درسته که همین الان هم یه سری گوشی ها سنسور اثر انگشتی دارن که در برابر آب مقاومه، ولی بهرحال این محصول جدید هست و باید ازش تعریف کنیم :)

همچنین ببینید:  ظهور و سقوط سامسونگ نوت ۷

یه خوبی دیگه این سنسور اینه که چون زیر صفحه نمایش قرار گرفته و صفحات نمایش هم این روزها مجهز به انواع و اقسام شیشه های ضدخش و ضد ضربه و ضد گلوله و ضد تانک هستن :) در نتیجه سنسور اثر انگشت هم در برابر این نوع آسیب پذیری ها امنیت بیشتری داره. البته این سنسورها هنوز به مرحله استفاده عمومی و گسترده نرسیدن و به همین دلیل معلوم نیست که اگه شیشه موبایل یا تبلت به هر دلیلی خط و خش بیوفته، عملکرد این سنسور چقدر تحت تاثیر قرار میگیره.

در حال حاضر شایعاتی هست که گلکسی اس 8 سامسونگ قراره با صفحه نمایش یکپارچه و تقریبا بدون حاشیه عرضه بشه و این موضوع باعث میشه که ما خیلی خوشبینانه فکر کنیم سامسونگ میخواد از این سنسورهای جدید در این گوشی استفاده کنه :)

 

avatar
تکنامه