.....
سامسونگ نوت 7

سامسونگ نوت ۷ را با به روزرسانی غیرفعال میکند!

سامسونگ بعد از مشکل باتری گوشی نوت 7 تصمیم گرفت تولید این گوشی رو متوقف کنه و فراخوانی برای برای تعویض این گوشی داد. این شرکت در ادامه اقداماتش برای مجاب کردن خریداران Note 7 بعد از قطع کردن دسترسی به شبکه، این بار قصد داره راهکاری سخت گیرانه تری رو اعمال کنه.

سامسونگ در آمریکا قصد داره با فرستادن آپدیتی برای نوت 7 های فعال، امکان شارژ شدن این گوشی ها رو به طور کلی غیرفعال کنه. بنابراین از این به بعد این گوشی ها شارژ نمیشن و بعد از دریافت آپدیت و خالی شدن شارژشون برای همیشه خاموش میمونن.

سامسونگ ماه پیش اعلام کرده بود 85 درصد صاحبان نوت 7 در آمریکا گوشی هاشون رو تحویل دادن و امروز این رقم به 93 درصد رسیده. با این حال تعداد نوت هایی که برگشت داده نشدن همچنان بالاست و ریسک امنیتی بالایی برای صاحبان این گوشی و اطرافیانشون به وجود میاره. بنابراین سامسونگ از 19 دسامبر قصد داره این آپدیت رو به مدت 30 روز ارائه بده تا به عنوان آخرین راهکار، صاحبان این گوشی رو مجبور کنه تا این گوشی رو برگشت بدن.

همچنین ببینید:  VLC مدیا پلیر و پشتیبانی از ویدئوهای 360 درجه

همه اپراتورهای آمریکا به جز Verizon با این طرح موافقت کردن. بنابراین Verizon قصد نداره این آپدیت رو برای صاحبان این گوشی که از Verizon این گوشی رو خریدن ارائه بده. دلیل این شرکت برای این تصمیم، احتمال نداشتن گوشی جایگزین برای صاحبان نوت 7 هست که با توجه به تعطیلات سال نوی میلادی ممکنه این افراد در ارتباط با خانواده و نزدیکانشون دچار مشکل بشن.

ارس تکنیکا

avatar
تکنامه