.....
دسترسی زندانیان به اینترنت

زندانیان با قطعات دور ریختنی کامپیوتر ساختند و به اینترنت متصل شدند

مشخصه که زندگی بدون اینترنت خیلی سخت شده و تصور اینکه روزی رو بدون اینترنت شروع کنیم و به پایان ببریم خیلی سخته. خب زندانیان عزیز هم همینطورن، اونام دل دارن :) ولی اینکه وسط زندان و تحت کنترل زندانبانان، کامپیوتر جمع کنین و در نهایت پر رویی به شبکه زندان وصلش کنین و از این طریق وارد اینترنت بشین، دیگه خیلی عجیبه…

این ماجرا مربوط به سال 2015 میلادی هست، ولی اخیرا علنی شده. دو زندانی آمریکایی با جمع کردن قطعات بازیافتی و دور ریختنی کامپیوترهای زندان و مخفی کردن اونا توی سلول خودشون، مخفیانه دوتا کامپیوتر سرهم کردن و اونا رو توی سقف اتاق تمرینات جاسازی کردن و بعد این عزیزان رو به شبکه زندان متصل کردن و از این طریق به دنیای اینترنت دسترسی پیدا کردن :)

همچنین ببینید:  اختصاصی: تغییر لوگو و هویت بصری اپلیکیشن تپسی (TAP30)

البته اگه فکر کردین که این زندانیان عزیز توی زندان آدم شدن، سخت در اشتباهین، چون به جای اینکه بعد از دسترسی به اینترنت بیان فارسی یاد بگیرن و تکنامه بخونن و به بقیه زندانیان معرفیش کنن، دوباره شروع کردن به کارهای خلاف. البته کارهای خلاف آنلاین :) اولش به رکوردهای زندانیان سرک کشیدن و برای اونا مجوزهای جعلی برای ورود به مناطق ممنوعه زندان صادر کردن، بعد رفتن سراغ سایتهای علمی و آموزشی. البته نه آموزش زبان و کامپیوتر، آموزش ساخت مواد مخدر، اسلحه، مواد منفجره و… بعدش شروع کردن به ثبت درخواست های جعلی برای کارت اعتباری به اسم بقیه ی زندانیان. بازرسی از کامپیوترهای این عزیزان نشون داد که خیلی ریلکس و سر فرصت نشستن و برای خودشون سرتیفیکیت شخصی تولید کردن و نرم افزارهای چت و تلفن مجازی و پخش ویدئو … نصب کردن و یک سری ویدئوهای چیز هم برای خودشون جمع آوری کردن :)

حالا ماجرا چطوری لو رفت؟ قسمت آی تی زندان متوجه میشه که اکانت یکی از پیمانکاران زندان توی روزهایی که اصلا قرار نیست توی زندان کاری انجام بده، فعالیت های اینترنتی داره. دیگه زندانیان عزیز فکر اینجا رو نکرده بودن که اینترنت رفتن شون رو با برنامه حضور پیمانکار هماهنگ کنن، شایدم اعتماد به نفس کاذب شون عود کرده بود :) بهرحال همین باعث شد که قضیه لو بره و در نهایت پنج زندانی که با این قضیه مرتبط بودن شناسایی شدن.

هکرنیوز

avatar
تکنامه