.....

رنگ‌ِبرند: سایتی برای دریافت کد رنگ برند‌های مطرح در ایران

در ادامهٔ معرفی سرویس‌ها و سایتهای مفید برای طراحان گرافیک و وب، تصمیم داریم یک سایت ایرانی را به شما معرفی کنیم. این سایت که رنگِ‌برند نام دارد مجموعه‌ای از کد رنگ‌های رسمی برندهای مطرح در کشور را جمع‌آوری کرده و در قالب‌های مختلف HEX ،RGB ،CSS و LESS در اختیار شما می‌گذارد. این پروژه که کاری از گروه ایکا است این طور معرفی شده است:

رنگ‌برند یک لیست از برندهای مطرح در ایران (چه ایرانی، چه خارجی) است. در این لیست، کد رنگ‌های رسمی برند‌ها برای طراحان وب فارسی و یا طراحان گرافیک آماده شده است. منابع رنگ‌برند را دانلود کنید و از آنها در پروژه‌های خودتان استفاده کنید. همهٔ اینها مجانی هستند. (تحت لایسنس MIT)! رنگ‌برند پروژه‌ای از باشگاه رایانش ایکا هست و توسط جاوید ایزدفر، ستاره کریمی و مهرنوش دشتی خلق شده و نگه‌داری می‌شود.

تکنامه - رنگ‌ِبرند: سایتی برای دریافت کد رنگ برند‌های مطرح در ایران

تعدادی از این برندها مطرح عبارتند از اسنپ، آیدین، اخوان، ایرانسل، بامیلو، پارس‌خزر و تکنامه هم در این لیست حضور دارد. طرز استفاده هم بسیار ساده است. کافیست که نام برند خود را جستجو کنید و سپس با قرار دادن ماوس بر روی هر رنگ، کد مربوطه را دریافت کنید.

هدیهٔ رایگان دیگری که در همان سایت و در قسمت بالا قابل مشاهده است یک فونت‌آیکون ایرانی به نام گربه ست که شامل ۹۵۰ آیکون متریال‌دیزاین گوگل به اضافهٔ آیکون‌های برندهای ایرانی‌ست که می‌توانید از آنها به سادگی و به صورت رایگان استفاده کنید. تعدادی از این آیکون‌ها عبارتند از: نماد اعتبار الکترونیکی، نماد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی، آپارات، ایران‌اپس، بانکهای ملت، پارسیان و سامان.

آیکون‌ست گربه در سبک‌ترین فرمت woff2 خود، فقط ۴۱ کیلوبایت وزن دارد و در فرمت استاندارد woff فقط ۵۶ کیلوبایت. در کنار این‌ها، هر کدام از فایل‌های SVG معمولا بیشتر از ۱ کیلوبایت حجم ندارند.

امیدواریم که این منابع رایگان و متن‌باز برای شما مفید بوده باشد و هر روز شاهد پروژه‌های جالب دیگری از طراحان و توسعه‌دهندگان ایرانی باشیم.

ورود به سایت رنگِ‌برند دانلود فونت‌آیکن گربه

این را هم ببینید

تکنامه - سایتی برای تست ۱۰۰ زبان برنامه‌نویسی در مرورگر شما

سایتی برای تست ۱۰۰ زبان برنامه‌نویسی در مرورگر شما

سریال «مرد هزار چهره» یادتان هست؟ این سایت که در ادامه به شما تکنامه‌ای‌ها معرفیش …

avatar
رضا
مهمان
رضا

من رنگ بندی بامیلو و اسنپ رو خیلی دوست دارم. مثل اینکه این ۲ شرکت زیرمجموعه یه هلدینگ هم هستن. بامیلو با اینکه وبسایت خیلی زیبایی نداره ولی رنگ سازمانیشو دوست دارم. اسنپ که حرف نداره…

تکنامه