.....

رنگ‌ِبرند: سایتی برای دریافت کد رنگ برند‌های مطرح در ایران

در ادامهٔ معرفی سرویس‌ها و سایتهای مفید برای طراحان گرافیک و وب، تصمیم داریم یک سایت ایرانی را به شما معرفی کنیم. این سایت که رنگِ‌برند نام دارد مجموعه‌ای از کد رنگ‌های رسمی برندهای مطرح در کشور را جمع‌آوری کرده و در قالب‌های مختلف HEX ،RGB ،CSS و LESS در اختیار شما می‌گذارد. این پروژه که کاری از گروه ایکا است این طور معرفی شده است:

رنگ‌برند یک لیست از برندهای مطرح در ایران (چه ایرانی، چه خارجی) است. در این لیست، کد رنگ‌های رسمی برند‌ها برای طراحان وب فارسی و یا طراحان گرافیک آماده شده است. منابع رنگ‌برند را دانلود کنید و از آنها در پروژه‌های خودتان استفاده کنید. همهٔ اینها مجانی هستند. (تحت لایسنس MIT)! رنگ‌برند پروژه‌ای از باشگاه رایانش ایکا هست و توسط جاوید ایزدفر، ستاره کریمی و مهرنوش دشتی خلق شده و نگه‌داری می‌شود.

تکنامه - رنگ‌ِبرند: سایتی برای دریافت کد رنگ برند‌های مطرح در ایران

تعدادی از این برندها مطرح عبارتند از اسنپ، آیدین، اخوان، ایرانسل، بامیلو، پارس‌خزر و تکنامه هم در این لیست حضور دارد. طرز استفاده هم بسیار ساده است. کافیست که نام برند خود را جستجو کنید و سپس با قرار دادن ماوس بر روی هر رنگ، کد مربوطه را دریافت کنید.

هدیهٔ رایگان دیگری که در همان سایت و در قسمت بالا قابل مشاهده است یک فونت‌آیکون ایرانی به نام گربه ست که شامل ۹۵۰ آیکون متریال‌دیزاین گوگل به اضافهٔ آیکون‌های برندهای ایرانی‌ست که می‌توانید از آنها به سادگی و به صورت رایگان استفاده کنید. تعدادی از این آیکون‌ها عبارتند از: نماد اعتبار الکترونیکی، نماد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی، آپارات، ایران‌اپس، بانکهای ملت، پارسیان و سامان.

آیکون‌ست گربه در سبک‌ترین فرمت woff2 خود، فقط ۴۱ کیلوبایت وزن دارد و در فرمت استاندارد woff فقط ۵۶ کیلوبایت. در کنار این‌ها، هر کدام از فایل‌های SVG معمولا بیشتر از ۱ کیلوبایت حجم ندارند.

امیدواریم که این منابع رایگان و متن‌باز برای شما مفید بوده باشد و هر روز شاهد پروژه‌های جالب دیگری از طراحان و توسعه‌دهندگان ایرانی باشیم.

ورود به سایت رنگِ‌برند دانلود فونت‌آیکن گربه

avatar
رضا
مهمان
رضا

من رنگ بندی بامیلو و اسنپ رو خیلی دوست دارم. مثل اینکه این ۲ شرکت زیرمجموعه یه هلدینگ هم هستن. بامیلو با اینکه وبسایت خیلی زیبایی نداره ولی رنگ سازمانیشو دوست دارم. اسنپ که حرف نداره…

تکنامه