.....
انیشتین رنگی- سیاه سفید

رنگی کردن عکسهای سیاه و سفید با چند کلیک

آیا از سیاه و سفید بودن عکسهای هنری خود رنج می برید؟ آیا چند میلیارد سلفی از خودتان تهیه کرده اید و در تمام این مدت حواستان نبوده که فیلتر سیاه و سفید دوربین تان فعال است؟ آیا اقوام و خویشان، آلبوم های دوران پارینه سنگی خودشان را به شما تحویل داده اند تا رنگی تحویل بگیرند؟ آیا از روی بیکاری عکس های رنگی خودتان را سیاه و سفید کرده اید و حالا پشیمانید؟ هیچ نگران نباشید… البته اگر شرایط فوق در مورد شما صدق می کند باید نگران باشید، خیلی هم نگران باشید، ولی در مورد رنگی کردن عکسهای سیاه و سفید خود نگران نباشید… سایتی که امروز به شما معرفی می کنیم می تواند این مشکل را برطرف کند.

خب برای شروع ما به یک عکس سیاه و سفید احتیاج داریم. منبع= تکنامه. به اینکه ما در این لحظه به هیچ عکس سیاه و سفیدی دسترسی نداشتیم (اصلا هم دروغ نمی گوییم)، یک عکس از سایت خودمان تهیه کرده و بعد آن را سیاه و سفید کردیم و نتیجه کار اینطوری شد:

عکس سیاه و سفید تکنامه - همینطوری یهویی
عکس سیاه و سفید تکنامه – همینطوری یهویی

 

در مرحله بعد این عکس را به آن سایت تحویل دادیم و نسخه رنگی آن را بدین سان تحویل گرفتیم:

عکس رنگی شده تکنامه - همینجوری غیریهویی
عکس رنگی شده تکنامه – همینجوری غیریهویی

همانطور که در تصویر مشاهده می فرمایید خیلی عالی نیست ولی خب از هیچی بهتر است :) البته این را هم باید عرض کنم که کیفیت تبدیل عکس های سیاه و سفید به رنگی در عکس های طبیعی مثل منظره خیلی بهتر از عکس سایت هست. حالا خودتان سر فرصت امتحان بفرمایید. برویم سر اصل مطلب:

همچنین ببینید:  ۲۰۰٫۰۰۰+ تصویر قابل دانلود از اماکن طبیعی و تاریخی ایالات متحده

algorithmia

روی لینک بالا کلیک کنید تا سایت باز شود. روی دکمه Upload Photo که در گیرنده های غیر سیاه و سفید با رنگ نارنجی مشخص شده است کلیک کنید، کادری باز می شود که باید در آن عکس سیاه و سفید خودتان را انتخاب بفرمایید و چند لحظه منتظر بمانید.

algorithmia03

در صورتیکه اینترنت شما وسط کار قطع نشده باشد و پهنای باندتان تمام نشده باشد و سایت هم فیلتر نشده باشد و … چند عدد توپ کوچولو را مشاهده خواهید نمود که چپ و راست می روند، این یعنی اینکه سایت مشغول رنگی کردن عکس شماست. بعد از اینکه توپ های انتظار رفتند پی کارشان، عکس سیاه و سفید در کنار عکس رنگی پایین همان صفحه به نمایش در می آید و می توانید با چپ و راست کشیدن خط عمودی روی عکس، تصاویر “قبل از عمل” و “بعد از عمل” را مشاهده کنید :)

algorithmia04

برای دانلود کردن عکس رنگی شده خودتان، کافیست روی گزینه Download Colorized Image زیر عکس کلیک کنید.

همانطور که از آدرس سایت هم حدس زدید، شما از قسمت دموی سایت استفاده می کنید و کار اصلی این سایت ارائه API های مختلف برای استفاده برنامه نویسان و طراحان سایت است. رنگی کردن تصاویر سیاه و سفید هم یکی از این API هاست که ما از قسمت دموی آن استفاده کردیم. در نتیجه ممکن است به علت ازدیاد کاربران آنلاین، این قسمت موقتا از دسترس خارج شود و یا درخواست لاگین بکند، در صورت بروز چنین حوادثی ضمن حفظ خونسردی، بروید به زندگی تان برسید و مثلا روز بعد دوباره امتحان کنید. در صورتیکه حال و حوصله عضویت و استفاده از API را دارید، می توانید تا حجم مشخصی عکس را به صورت رایگان در سایت یا نرم افزار خودتان رنگی کنید و بعد از آن باید سر کیسه را شل کنید :)
همچنین ببینید:  گوگل RAISR را معرفی کرد: روشی برای افزایش کیفیت تصاویر با یادگیری ماشینی

منبع= تکنامه. به دمو بودن، لوگوی سایت زیر عکس رنگی شده درج می شود. البته شما به عنوان یک ایرانی تیزهوش حتما یک راه حلی برای این موضوع پیدا می کنید. مثلا حاشیه دور عکس را زیاد کنید تا لوگو روی حاشیه درج بشود، بعد عکس را کراپ کنید. :)

بعله، این را هم عرض کنم که انتظار معجزه نداشته باشید، هنوز هم راه درازی در پیش است که کامپیوتر به اندازه من و شما بافهم و کمالات بشود :) در نتیجه احتمالا بعد از رنگی شدن عکس هم لازم است که خودتان دستی به سر و رویش بکشید و کمی ویرایشش کنید.

 

avatar
تکنامه