.....

چطور برای ویندوز ۱۰ خودتان، رمز عبور تصویری بگذارید؟

رمز عبور یا پسورد تصویری که در ویندوز ۱۰ ارائه شده است، در واقع همان چیزی‌ست که به نظر می‌رسد. به جای وارد کردن پسورد کامل و یا پین ۴ رقمی خود هنگام وارد شدن به سیستم عامل ویندوز ۱۰ خود، کافیست که ۳ حرکت یا ژست بیایید و علاوه بر اینکه کمی بر جنبهٔ تفریحی قضیه می‌افزایید، کمی ورزش مچ دست هم بکنید!

همچنین ببینید:  ۱۰ ویژگی انحصاری ویندوز ۱۰ Enterprise

رمزهای عبور تصویری به اندازهٔ پین‌ها امنیت دارند. اما باید توجه داشت که به هر حال این گزینه‌ها امن‌ترین انتخاب‌ها نیستند و در صورتی که تمایل دارید که هر بار هنگام لاگین کردن، پسورد خود را به طور کامل به جای پین و یا رمز تصویری وارد کنید می‌توانید از Sign-in options در صفحه‌ٔ ورودی ویندوز، این کار را انجام دهید.

تکنامه - چطور برای ویندوز ۱۰ خودتان، رمز عبور تصویری بگذارید؟

رمزهای تصویری به صورت لوکال و بر روی کامپیوتر شما نگهداری می‌شوند و از بهترین گزینه‌های رمزگذاری برای نمایشگرهای لمسی هستند. با چند حرکت انگشت و به سرعت کار تمام می‌شود.

توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید خیلی مراتب احتیاط را رعایت کنید، بعد از هر بار وارد کردن رمز عبور تصویری، صفحهٔ نمایشگر را با یک دستمال پاک کنید. چرا که دیگران می‌توانند اثرات چربی دست و مسیر انگشت شما بر روی صفحهٔ مانیتور را ببینند!

خب! برای فعال کردن این گونه رمزها کافیست که با فشردن Windows+I به Windows Settings بروید.

تکنامه - چطور برای ویندوز ۱۰ خودتان، رمز عبور تصویری بگذارید؟

سپس به Sign-in options و Accounts و بعد از اینها در سمت راست بر روی Add در بخش Picture password کلیک کنید.

تکنامه - چطور برای ویندوز ۱۰ خودتان، رمز عبور تصویری بگذارید؟

در این مرحله باید پسورد اکانت خود را برای اثبات مالکیت خویشتن خویش بر دستگاه کامپیوتر مورد استفاده وارد کنید. این مرحله در هنگام تنظیم PIN هم برقرار است.

تکنامه - چطور برای ویندوز ۱۰ خودتان، رمز عبور تصویری بگذارید؟

همچنین ببینید:  اتصال به دسکتاپ ویندوز با آیفون و آیپد

اینجاست که باید تصویر خود را انتخاب کنید که بهتر است با کیفیت و تمام صفحه باشد.

تکنامه - چطور برای ویندوز ۱۰ خودتان، رمز عبور تصویری بگذارید؟

بعد از تایید تصویر انتخاب شده، کافیست ۳ ژست یا Gesture بر روی تصویر بکشید. بعد از اتمام این مرحلهٔ جانفرسا، حالا باید دوباره همان ۳ حرکت را تکرار کنید. اگر اشتباهی رخ داد و همه چیز قاطی شد نترسید! کافیست بر روی Start over کلیک کنید. حالا با زدن بر روی Finish کار تمام می‌شود.

از این به بعد هنگام ورود به ویندوز ۱۰ خود، تصویر انتخابی شما نمایش داده شده و شما باید ۳ ژست حرکتی درست را انجام بدهید تا بتوانید وارد سیستم عامل محبوب خود شوید.

اگر به هر دلیلی خواستید که با راه دیگری وارد شوید می‌توانید روی Sign-in options کلیک کنید و وارد کردن پسورد یا پین را انتخاب کنید. ویندوز همیشه آخرین گزینهٔ انتخابی شما را به هنگام لاگین نشان می‌دهد.

همچنین ببینید:  تا دیر نشده فکری به حال رمزهای خودتان بکنید

هاوتوگیک

avatar
تکنامه