.....

رونمایی از رقیب تازه‌نفس خودروهای تسلا، FF91 از Faraday Future

نخستین خودروی Faraday Future با نام FF91 امروز در CES 2017 در لاس‌وگاس رونمایی شد و بلافاصله همهمه در مراسم کنفرانس بالا گرفت. اما مهم‌ترین بحث محفل، ادعای این کمپانی دربارهٔ سرعت این خودروی الکتریکی بود که گمان می‌رود رقیبی جدی برای تسلا باشد. با ۱٫۰۵۰ اسب بخار توان، فارادی فیوچر می‌گوید که صفر تا ۱۰۰ این خودرو تنها ۲٫۳۹ ثانیه است که اندکی از ۲٫۵ ثانیه Tesla Model S P100D کمتر است و می‌شود سریعترین خودروی بازار.

این خودرو با امکانات ارتباطی وسیعی عرضه خواهد شد. وضعیت و تنظیمات هر مسافر به طور جداگانه اعمال می‌شود. نمایشگرهای افقی بزرگ برای مسافران صندلی‌های عقب که در درها تعبیه شده و یک نمایشگر برای راننده و مسافر جلو و همچنین آینه عقب دیجیتالی کیفیت بالا. مسافران عقبی همچنان قرار است که از وضعیت نشستهٔ تقریبا افقی بهره ببرند که بیشتر شبیه مطب دندانپزشکی به نظر می‌رسد!

همچنین ببینید:  پیش‌بینی حیرت‌انگیز خودروی تسلا از تصادفی به فاصلهٔ ۲ اتومبیل جلوتر

رانندگی خودکار، ۱۰ دوریبن HD و ۱۳ رادار با برد دور و نزدیک و ۱۲ حسگر فراصوت و سامانهٔ پارک هوشمند. البته این سامانه در حال حاضر تنها در پارکینگ‌های عمومی که از قبل برایشان برنامه‌ریزی شده باشد، کار می‌کند و Faraday Future امید دارد که در آینده بتواند تمام پارکینگ‌های آمریکا و سپس حتی جهان را به سامانهٔ پارک خودکار خود اضافه کند.

در بخش خارجی، چراغ‌ها موقعیت‌های مختلف را با رنگ و شدت نورهای متفاوت نشان می‌دهند. آبی برای زمان شارژ و سفید متحرک برای هنگامی که حالت خودران فعال است.

حالا باید ببینیم که این وعده‌ها عملی خواهد شد یا خیر. در صورت تحقق آنها با آمدن FF91 زیبای چابک، تسلا ممکن است به طرز غریب و شدیدی به دردسر بیفتد.  علاقه‌مندان هم‌اکنون می‌توانند با ۵٫۰۰۰ دلار پیش‌پرداخت برگشت‌پذیر، در سایت ff.com درخواست خود را برای داشتن این خودرو اعلام کرده و اوایل سال ۲۰۱۸ منتظر واگذاری آن باشند.

با توجه به ویدئوی پایین، به نظر می‌رسد این خودرو، خیلی چیزهای دیگر برای گفتن دارد:

همچنین ببینید:  رکورد شورولت کامارو: رسیدن به ۱۶۰ کیلومتر در ساعت و برگشت به صفر در ۳۱۳ متر!

این را هم بگوییم که در حال حاضر کارخانهٔ Faraday Future تنها بر روی کاغذ موجود است و اگر چه مکان در نوادا در نظر گرفته شده است، اما هنوز خبری از هیچ ساختمانی نیست. به همین دلیل هنوز می‌توانیم نسبت به این رقیب خطرناک تسلا با دیدهٔ شک و تردید بنگریم!

سی‌نت و دِوِرج

avatar
تکنامه