.....

دو گوشی دیگر از نوکیا به زودی دنیای پرچمدارها را دگرگون خواهند کرد

علیرغم این که همه از آمدن گوشی ۳۳۱۰ نوکیا خرسند و خوشحال شدند و برای عرضهٔ رسمی‌اش ثانیه‌شماری می‌کنند، دوباره زنده شدن برند نوکیا توسط کمپانی فنلاندی HMD Global فراتر از این حرف‌هاست.

درست است که ۳ گوشی دیگر نوکیا ۳، ۵ و ۶ در کنار ۳۳۱۰ در نمایشگاه WMC امسال ارائه شد و ما در تکنامه به مشخصات فنی تمام آنها پرداختیم، اما سایت MyDrivers ادعا می‌کند که دو گوشی پرچمدار دیگر از نوکیا قرار است به رقیبی برای پرچمداران امسال مانند سامسونگ گلکسی اس ۸ تبدیل شوند. گفته می‌شود پردازندهٔ این دو گوشی اسنپ‌دراگون ۸۳۵ است و با ۶ گیگابایت رم، بدنهٔ تمام آلومینیومی و اندروید ۷ خام با کمترین تغییرات ساخته خواهد شد.

البته هنوز گوشی‌های فعلی نوکیا راه تقریبا درازی تا عرضهٔ جهانی و حتی رسیدن به ایران دارند. شنیده شده است که این زمان به طور تقریبی تابستان سال آینده خواهد بود. اگر این دو گوشی پرچمدار گزارش شده توسط تک‌رادار و مای‌درایورز واقعا تولید شوند و مشخصات فنی آنها نیز درست باشد، باید کمی به آیندهٔ دنیای گوشی‌های هوشمند امیدوار شده و شاهد رقابت‌های جدی بین این برندها باشیم. مخصوصا که نوکیای جدید بر اقتصادی بودن قیمت‌هایش نیز تاکید دارد و سامسونگ روز به روز بر قیمت پرچمدارهایش اضافه می‌شود. برند اپل مدتی‌ست با رکود مواجه است و برند سامسونگ در بحران کشور کره و برکناری رئیس‌جمهور درگیر شده و رهبر فعلیش در زندان به سر می‌برد.

تک‌رادار + تکنامه

avatar
تکنامه