.....

دور از دنیای دیجیتال: تفریح و رنگ‌بازی با این پیکسل‌های زیبا

بیشتر بازی‌های این دوره زمانه، دیجیتال شده‌اند. در دنیای بازی‌های فیزیکی و دورهمی، هیچ خبر خاصی نیست. بازی‌های کارتی و تخته‌ای هم تقریبا با ورود اپلیکیشن‌ها، محو شده‌اند. یکی از نمونه‌های بازی‌های زیبای دیجیتال با نگاهی به گذشته، Kubik بود که در تکنامه به آن پرداختیم، اما باز هم همهٔ اینها حس دنیای واقعی را ندارند.

امروز The Grid Game را به شما معرفی می‌کنیم که سعی دارد، همان سطح زیبایی را به دنیای بازی‌های تخته‌ای بیاورد. هدف این است که با قرار دادن پیکسل‌های همرنگ در محل اتصال آنها به یکدیگر، هر چه می‌توانید امتیاز بیشتری کسب کنید. شما می‌توانید گرید گیم را با ۲ تا ۱۱ نفر بازی کنید. پس از مدتی علاوه بر دور هم بودن و بازی، یک تابلوی نقاشی زیبای پیکسلی خواهید داشت. پس در واقع همان فال است و هم تماشا.

همچنین ببینید:  کارت‌های بازی فیسبوک همراه با داده‌های بازاریابی برای سازمان‌ها

قوانین همان طور که گفتیم بسیار ساده است. هر پیکسل (یا کاشی؟) ۳ وجه رنگی دارد که ممکن است همرنگ باشند و یا متفاوت. هدف این است که کناره‌های  رنگی را به درستی به هم متصل کنیم. اگر بتوانید وجه‌های بیشتری را به هم پیوند بزنید، امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد. اما اگر به یک وجه با رنگ سیاه برسید، دیگر امکان ادامه دادن وجود ندارد (حتی با سیاه‌های دیگر)‌ و به اصطلاح آن بخش از صفحهٔ بازی قفل می‌شود.

بازی هنگامی پایان می‌یابد که یا پیکسل‌ها تمام شوند و یا گوشه‌های صفحه همگی به کاشی‌های سیاه رنگ ختم شوند. هر وقت که بازی تمام شود، شما با یک اثر نقاشی شده روبرو خواهید شد که منحصر به فرد است. این میزان تصادفی بودن و تنوع در نتیجه، ما را به یاد پازل کهکشانی بینهایتی می‌اندازد که هیچ وقت تمام نمی‌شد. پیشتر دربارهٔ آن پازل زیبا در تکنامه نوشته بودیم.

همچنین ببینید:  هوش مصنوعی گوگل، همچنان استادان بازی کهن GO را خُرد می‌کند!

یانکودیزاین

avatar
تکنامه