.....
نفوذ به یاهو
ماریسا مایر مدیر عامل یاهو

هکرها به اطلاعات ۵۰۰ میلیون کاربر یاهو دست یافتند

در یکی از بزرگترین خبرهای نفوذ اینترنتی که امسال منتشر شده، ظاهرا اطلاعات ۵۰۰ میلیون کاربر یاهو شامل اسم، ایمیل، آدرس، شماره تلفن و رمز عبور به دست هکرها افتاده بوده است. یاهو اعلام کرد که مدارکی در دست نیست که هکرها هنوز هم به شبکه یا سرویس داخلی اش دسترسی داشته باشند. همچنین به نظر نمی رسد که اطلاعات بانکی و کارتهای اعتباری در دسترس آنها قرار گرفته باشد.
یاهو برای اطمینان بیشتر اقدام به آگاه سازی کاربرانی که در خطر بوده اند کرده و رمزها و سوال های امنیتی انکریپت نشده را باطل کرده است. یاهو همچنین به کاربرانی که از سال ۲۰۱۴ تاکنون رمز خود را عوض نکرده اند، اخطار داده و از تمامی کاربرانش خواسته که سوال های امنیتی خود را تعویض کرده و فعالیت های مشکوک احتمالی را در اکانت خود بررسی کنند. در عین حال یاهو از راه های قانونی در حال پیگیری این موضوع است.

این اولین بار نیست که یاهو دچار چنین مشکلی می شود، در سال ۲۰۱۲ نیز گروهی از برنامه نویسان موسوم به D33D، چهارصد و پنجاه و سه هزار نام کاربری و کلمه عبور رمزنگاری نشده را از یکی از سرویس های یاهو دانلود کردند. یاهو آن نقص امنیتی را برطرف کرد، کلمه عبور کاربران را تعویض کرد و به آنها اطلاع داد. منبع= تکنامه. به این که یاهو کاربران زیادی در بین ایرانیان دارد، بهتر است شما هم همین حالا به توصیه یاهو عمل کرده و سری به اکانت خود بزنید.

همچنین ببینید:  چطور توییتر را در فیدخوان خود ببینیم؟

دیجیتال ترندز

avatar
تکنامه