.....

لوگوبوک: دایره‌المعارف آنلاین لوگوهای جهان

دست‌اندرکاران Logobook خودشان می‌گویند که یک اجتماع رو به رشد از طراحان برندینگ بین‌المللی را ایجاد کرده‌اند و هدفشان بهبود استانداردهای دیزاین و هویت بصری در سطح جهان است. همچنین آنها در نظر دارند که طراحان گرافیک و صاحبان کسب و کارها را به سوی طراحی لوگوهای آبرومند و حرفه‌ای سوق دهند.

مسلما در حال حاضر این سایت، تمام لوگوهای جهان را در خود ندارد، اما هدف این است که این مجموعه به دایره‌المعارفی تبدیل شود که در گام‌های بعدی حتی طراحان گرافیک و صاحبان برندها هم لوگوهای خود را ارسال کرده و به غنی‌تر شدن محتوای سایت لوگوبوک کمک کنند. البته همین حالا هم امکان ارسال لوگو وجود دارد، اما به گفتهٔ مدیران سایت، حجم لوگوهایی که در لیست انتشار قرار دارد این قدر زیاد است که به این زودی‌ها امکان قرارگیری لوگوهای ارسالی در سایت نیست.

تمام لوگوها به رسم حرفه‌ای بودن، سیاه و سفید هستند و در گروه‌های جالبی از جمله کشور، حروف و اعداد، شکل، حرفه، نام طراح و… طبقه‌بندی شده‌اند. این سیاه و سفید بودن، هم به تجربهٔ بازدید از سایت یک حس یکنواخت می‌دهد و هم مقایسه و دقت در فرم لوگوها را برای طراحان و بازدیدکنندگان به راحتی فراهم می‌کند.

در این مجموعه هر ۳ لوگویی که تا به حال در مجموعهٔ «۲۰ لوگوی برتر تمام تاریخ» داستان‌های طراحی شدنشان را در تکنامه نوشته‌ایم، حضور دارند. اگر تمایل دارید که این مجموعه را مطالعه کنید به این لینک بروید.

تکنامه - لوگوبوک: دایرهالمعارف آنلاین لوگوهای جهان

برای بازدید از سایت Logobook به نشانی زیر بروید. این را هم همین جا بگوییم که از کشور ایران در حال حاضر تنها یک اثر از ابراهیم حقیقی، طراح گرافیک ایرانی در این سایت وجود دارد که برای تایر کویر در سال ۱۳۶۴ طراحی شده بود.

ورود به سایت لوگوبوک

لوگودیزاین‌لاو

avatar
تکنامه