.....

دانلود ۵۲ فونت «کافه‌ای» که بنر، روبان، فلش و آیکن هم رسم می‌کنند

مجموعه فونتهای Jabana با الهام از نوشتار خاص کافه‌های هامبورگ و به طور کلی با حال و هوای روی منوها و تابلوهای کافه‌ها و رستوران‌ها توسط نیلز تامسن طراحی شده است. اگر به نوع طراحی این فونتها نگاه کنید متوجه خواهید که جان می‌دهند برای طراحی منوی کافه و این جور جاها!

این فونتهای خلاقانه (۲۰ عدد) همچنین از ویژگی‌های اُپن‌تایپ در طراحی فونت بهره‌منده هستند و هر حرف، عدد و یا علامت ۳ جایگزین مختلف دارد و با فعال کردن {calt} یا Contextual Alternates (و یا Stylistic Sets SS01, SS02) در منوی برنامه‌های ادوبی فوتوشاپ و ایلوستریتور و این‌دیزاین و… چیدمان تصادفی و غیرتکراری از حروف را به دست می‌دهند و فضای روان و خودمانی و گرمی را در مخاطب ایجاد می‌کند.

برای فعال کردن Contextual Alternates و Stylistic Sets کافیست به منوی Character در برنامه‌های ادوبی رفته و پس از یافتن بخش OpenType گزینهٔ مورد نظر را انتخاب کنید.

همچنین اگر تمام استایل‌های این فونت برایتان کافی نیست، می‌توانید به سراغ Jabana Alt بروید (۲۰ فونت دیگر) که فرم‌های استانداردتر، ارتفاع حروف بیشتر و زواید کوچکتری دارد.

همچنین ببینید:  دانلود ۵۰ ست آیکن با موضوعات آشپزی، غذا و نوشیدنی

و البته بخش هیجان‌انگیز و تیر خلاص، مجموعه‌ای از فونتهای مکمل هست با عنوان Jabana Extras. این فونتها، ایده‌های خلاقانه و محشری هستند که برای کامل‌تر کردن تجربهٔ استفاده از فونتهای جابانا و جابانا آلت طراحی شده‌اند. در این فونتهاست که می‌توانید کاراکترهای خاص و چیزهای عجیب و غریب را تایپ و در واقع رسم کنید. بله. Jabana Extras مجموعه‌ای از فونتهای تزئینی یا دکوراتیو هستند که در انجام رسم بنر و روبان و فلش و عبارات خاص و جداکننده‌ها و خطوط و… هوشمند عمل می‌کنند و همچنین دارای نسخه‌هایی برای آیکن‌های مناسب طراحی سایت و یا اپلیکیشن هستند. آیکن‌های کافه و رستوران را هم فراموش نکنید!

تکنامه - دانلود ۵۲ فونت «کافه‌ای» که برایتان بنر، روبان، آیکن و فلش رسم می‌کنند!

همچنین ببینید:  میلیون‌ها عکس، ویدئو، فونت، آیکن، وکتور، قالب و... برای طراحان

باید این فونتها را خودتان امتحان کنید. اما در همین حد بگوییم که اگر با فونتی که برایتان روبان می‌کشد و یا فلش رسم می‌کند به تایپ کردن ادامه دهید، روبان و بنر و فلش و… خود به خود بزرگتر و عریض‌تر می‌شود و حروف شما را در خودش جای می‌دهد. نتیجه صدها و هزارها روبان و بنر و موارد تزئینی‌ست که فقط با چند فونت چند کیلوبایتی به دست می‌آیند. این فونتها به طور اساسی با دیگر فونتهای آیکن و روبان از این دست تفاوت دارند و تصادفی و هوشمند بودنشان و نیز تعداد بسیار زیاد استایل‌هایشان، دلیل منحصر به فرد بودنشان است. برای بهتر و درست‌تر استفاده کردن از این فونتها این فایل PDF را ببینید.

دانلود تمام ۵۲ فونت جاباما

اختصاصی تکنامه

avatar
تکنامه