.....
تکنامه - دانلود ۳۷۵٫۰۰۰ تصویر از منابع تاریخی و هنری موزهٔ متروپولیتن نیویورک

دانلود ۳۷۵٫۰۰۰ تصویر از منابع تاریخی و هنری موزهٔ متروپولیتن نیویورک

موزهٔ متروپولیتن تصمیم گرفته است که مجموعهٔ ۳۷۵٫۰۰۰ تصویر از منابع تاریخی و هنری ارزشمند خود را به صورت Public Domain عرضه کند. این عبارت به این معناست که از همین امروز، دانلود، ویرایش، تغییر و خلاصه هر گونه کاری که دوست داشته باشید می‌توانید به طور قانونی و بدون دردسر با تمام این مجموعه از تصاویر انجام دهید.

موزهٔ کلان‌شهری هنر (به انگلیسی: Metropolitan Museum of Art) همچنین مشهور به موزهٔ متروپولیتن (به انگلیسی: Metropolitan Museum)، از بزرگترین و مشهورترین موزه‌های جهان است. این موزه در وسط شهر نیویورک و در مجاورت ضلع شرقی سنترال پارک قرار دارد. این موزه در ۱۸۷۲ میلادی افتتاح گردید. موزهٔ متروپولیتن نیویورک حاوی مجموعهٔ بزرگ و نادری از تاریخ اسلام و ایران باستان است. موزهٔ کلان‌شهری هنر، سالیانه حدود ۴ میلیون بازدیدکننده دارد. قدیمی‌ترین دارایی این موزه مربوط به حدود ۳۰۰٫۰۰۰ سال تا ۷۷٫۰۰۰ سال پیش است و سنگ آتش‌زنه‌ای‌است که در مصر یافت شده است. از این موزه با عنوان «The Met» که کوتاه شدهٔ عبارت «The Metropolitan» است نیز یاد می‌شود.

این موزه که سال گذشته با تغییر هویت بصری خود جنجال زیادی به پا کرد و ما نیز در تکنامه از ضعیف بودن این ری‌دیزاین نوشته بودیم، خشم و ناراحتی طراحان و دیزاینرها را در سراسر جهان برانگیخته بود. شاید هم این عرضهٔ سخاوتمندانهٔ صدها هزار تصویر با ارزش، جهت جبران و به دست آوردن دل هنردوستان باشد!

تکنامه - دانلود ۳۷۵٫۰۰۰ تصویر از منابع تاریخی و هنری موزهٔ متروپولیتن نیویورک

همچنین ببینید:  دانلود و جستجو در ۷۱٫۰۰۰+ نقشهٔ با کیفیت تاریخی و جغرافیایی!

لوئیک تالون مدیر بخش دیجیتال موزهٔ متروپولیتن در پست رسمی اعلام این خبر خوش تخمین زده است که این مجموعهٔ ۳۷۵٫۰۰۰ تایی از جمع کل ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ منابع موجود در گنجینهٔ این موزه، حدود ۵۰۰۰ سال از تاریخ فرهنگ از سراسر جهان را شامل شود. و البته اولین چیزی که ما جستجو کردیم، ایران و ایرانی بود که خوشبختانه تصاویر زیادی با این کلیدواژه‌ها یافت می‌شوند.

تکنامه - دانلود ۳۷۵٫۰۰۰ تصویر از منابع تاریخی و هنری موزهٔ متروپولیتن نیویورک

همچنین ببینید:  ۲۰۰٫۰۰۰+ تصویر قابل دانلود از اماکن طبیعی و تاریخی ایالات متحده

پیدا کردن آثار هم بسیار ساده است. می‌توانید در کالکشن این موزه به جستجو بپردازید و با فعال کردن گزینهٔ Public Domain Artworks، تمام تصاویر مجاز به دانلود و تغییر و استفاده به هر صورت حتی جهت چاپ روی تی‌شرت را در ابعاد بزرگ و با کیفیت عالی دانلود کنید. همچنین گزینه‌های دیگری مانند نام هنرمند، مکان، دورهٔ زمانی و… نیز می‌تواند به شما در سفارشی کردن جستجویتان یاری برساند.

دسترسی به تمام ۳۷۵٫۰۰۰ تصویر موزهٔ متروپولیتن

کریتیوبلاک

avatar
سیما
مهمان
سیما

خیلی سایت خوبی دارین.خدا قوت.امیدوارم همین طور قوی ادامه بدین

تکنامه