.....

دانلود ۴ فونت رسمی عربی – فارسی شهر دوبی

فونت دوبی، پروژه‌ایست که توسط «شورای اجرایی شهر دوبی» و مایکروسافت به نتیجه رسیده است. این فونت که از شهر دوبی الهام گرفته است، دید مدرنی را با خود دارد. این خانوادهٔ حروف که از ۴ وزن تشکیل شده، می‌خواهد توازنی بین حروف لاتین و عربی ایجاد کند.

این برای اولین بار است که یک فونت اختصاصی برای یک شهر، با مشارکت مایکروسافت به سرانجام می‌رسد و بعد هم به رایگان برای دانلود در اختیار همه قرار می‌گیرد. فونتی جوان، پویا و سرشار از شور و انرژی!

این تایپ‌فیس برای استفاده در نمایشگرها بهینه‌سازی شده و برای هر گونه به‌کارگیری در وب و نرم‌افزارهای گرافیکی و حتی اپلیکیشن‌ها کاملا رایگان است. انتظار می‌رود که این فونت بتواند با کمک مایکروسافت به حدود ۱۸۰ کشور و ۸۵۰ میلیون نفر در جهان عرضه شود.

با توجه به این که مدتهاست که فونتهای عربی طراحی شده توسط طراحان بین‌المللی، حروف فارسی و اردو را نیز در خود دارند و مشکل ک و ی را نیز حل کرده‌اند، این فونتها کاملا سازگار با نوشتار فارسی بوده و می‌توانند بدون هیچ تغییری توسط ایرانی‌ها و فارسی‌زبانان استفاده شوند.

تکنامه - دانلود فونت رسمی عربی/فارسی شهر دوبی

ماجرای طراحی این طور آغاز شد که شورای شهر دوبی با مایکروسافت تماس برقرار کرد و پیشنهاد طراحی یک فونت جامع را داد و سپس این کار به طراح فونت مونوتایپ، نادین شاهین و تیمش واگذار شد.

این فونت هم‌اکنون در Office 365 وارد شده است و برای دیگر مصارف می‌توانید تمام ۴ وزن آن را در سه قالب متفاوت از تکنامه دانلود کنید:

برای ویندوز + اندروید + مک برای استفاده در محصولات ادوبی برای استفاده در وب

اگر به فونتهای فارسی علاقه‌مندید و مخصوصا دانلود کردنشان به صورت رایگان و با یک کلیک، پیشنهاد می‌کنیم که بستهٔ طلایی فونتهای فارسی تکنامه را دانلود کنید. به این لینک رفته و همچنین تگ فونت فارسی را هم فراموش نکنید.

دوبی‌فونت

یک دیدگاه

  1. ممنون از شما این جور فونتها خیلی کاربرد داره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکنامه