.....

دانلود ۴ فونت رسمی عربی – فارسی شهر دوبی

فونت دوبی، پروژه‌ایست که توسط «شورای اجرایی شهر دوبی» و مایکروسافت به نتیجه رسیده است. این فونت که از شهر دوبی الهام گرفته است، دید مدرنی را با خود دارد. این خانوادهٔ حروف که از ۴ وزن تشکیل شده، می‌خواهد توازنی بین حروف لاتین و عربی ایجاد کند.

این برای اولین بار است که یک فونت اختصاصی برای یک شهر، با مشارکت مایکروسافت به سرانجام می‌رسد و بعد هم به رایگان برای دانلود در اختیار همه قرار می‌گیرد. فونتی جوان، پویا و سرشار از شور و انرژی!

این تایپ‌فیس برای استفاده در نمایشگرها بهینه‌سازی شده و برای هر گونه به‌کارگیری در وب و نرم‌افزارهای گرافیکی و حتی اپلیکیشن‌ها کاملا رایگان است. انتظار می‌رود که این فونت بتواند با کمک مایکروسافت به حدود ۱۸۰ کشور و ۸۵۰ میلیون نفر در جهان عرضه شود.

با توجه به این که مدتهاست که فونتهای عربی طراحی شده توسط طراحان بین‌المللی، حروف فارسی و اردو را نیز در خود دارند و مشکل ک و ی را نیز حل کرده‌اند، این فونتها کاملا سازگار با نوشتار فارسی بوده و می‌توانند بدون هیچ تغییری توسط ایرانی‌ها و فارسی‌زبانان استفاده شوند.

تکنامه - دانلود فونت رسمی عربی/فارسی شهر دوبی

ماجرای طراحی این طور آغاز شد که شورای شهر دوبی با مایکروسافت تماس برقرار کرد و پیشنهاد طراحی یک فونت جامع را داد و سپس این کار به طراح فونت مونوتایپ، نادین شاهین و تیمش واگذار شد.

این فونت هم‌اکنون در Office 365 وارد شده است و برای دیگر مصارف می‌توانید تمام ۴ وزن آن را در سه قالب متفاوت از تکنامه دانلود کنید:

برای ویندوز + اندروید + مک برای استفاده در محصولات ادوبی برای استفاده در وب

اگر به فونتهای فارسی علاقه‌مندید و مخصوصا دانلود کردنشان به صورت رایگان و با یک کلیک، پیشنهاد می‌کنیم که بستهٔ طلایی فونتهای فارسی تکنامه را دانلود کنید. به این لینک رفته و همچنین تگ فونت فارسی را هم فراموش نکنید.

دوبی‌فونت

avatar
نسیم
مهمان
نسیم

ممنون از شما این جور فونتها خیلی کاربرد داره

تکنامه